UKE-kolejna wymiana Świadectw Operatora
Jurek HF1D : 3. świadectwa operatorskie wydane po 2009 roku - oczywiście ważne i jedynie słuszne

Greg SP2LIG: Wszelkie świadectwa obojętnie jakie czy to uzdolnienia i operatorskie wydane przed 29.08.2009 roku straciły ważność tz wymieniając je na nowe nie trzeba zdawać egzaminu ale na ich podstawie nic nie załatwi się w UKE.
Żeby nie było kolejnego bezpodstawnego czepiania się chodzi o licencję CEPT. Jakąkolwiek wymianę licencji(nie mylić z płachtą A4) na aktualną licencję CEPT jest oblig do posiadanie świadectwa operatora wydanego po 29.08.2009 roku.


Skąd znowu pokazała się data 29 sierpień 2009?
Jak na razie ze strony UKE z nowego Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 16 stycznia 2015 r. w sprawie świadectw operatora urządzeń radiowych.

"III. Wymiana świadectw
Zgodnie z treścią rozporządzenia w sprawie świadectw, świadectwa zachowują ważność przez okres, na jaki zostały wydane, lecz nie każde z nich uprawnia do wystąpienia o pozwolenie radiowe w służbie amatorskiej. Do wnioskowania o wydanie pozwolenia radiowego uprawnia posiadanie świadectwa operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej, które zostało wydane po 2 września 2005 r”


Wynika data graniczna 2 września 2005 i tego się trzymajmy.

Pozdrawiam
Zbyszek


  PRZEJDŹ NA FORUM