UKE-kolejna wymiana Świadectw Operatora
  HF5J pisze:

  Witam

  Pozwolę sobie opisać mój przypadek: zapragnąłem zmienić znak, wypełniłem wniosek, wniosłem opłatę skarbową za wydanie nowego pozwolenia radiowego 82 PLN, napisałem wniosek o unieważnienie poprzedniego pozwolenia z chwilą wydania nowego i zaniosłem to do delegatury UKE w Warszawie. Urzędniczka poprosiła o świadectwo radiooperatora i stwierdziła że jest nieważne (wydane bowiem w 1998 roku). Wyjaśniłem że chodzi mi jedynie o zmianę znaku i otrzymałem odpowiedź że nie jest konieczne wydanie nowego pozwolenia. Dopisałem ręcznie że proszę o zmianę znaku na wybrany, podpisałem się i tyle. Po tygodniu dostałem Decyzję zmieniającą posiadane pozwolenie radiowe w zakresie znaku. Obecnie staram się o zwrot opłaty skarbowej wesoły
  Ale świadectwo wymienię i tak... później. Pozwolenie mam ważne do 2023 roku, więc się nie pali

  Pozdrawiam
  Jacek HF5J (ex SQ5MBM)


Powróćmy jednak do tego wątku i zdania: Urzędniczka poprosiła o świadectwo radiooperatora i stwierdziła że jest nieważne (wydane bowiem w 1998 roku).

Na jakiej podstawie zażądano wymiany świadectwa?
Świadectwa, poza pewnymi wyjątkami, były bezterminowe. Niektóre rodzaje podlegały wymianie na podstawie kolejnych rozporządzeń likwidujących niektóre rodzaje. Mowa o jednym z takich świadectw do wymiany?
Jeśli mozesz to zapodaj skan tego świadectwa z 1998r.


  PRZEJDŹ NA FORUM