UKE-kolejna wymiana Świadectw Operatora
Wszelkie świadectwa obojętnie jakie czy to uzdolnienia i operatorskie wydane przed 29.08.2005 roku straciły ważność tz wymieniając je na nowe nie trzeba zdawać egzaminu ale na ich podstawie nic nie załatwi się w UKE.
Żeby nie było kolejnego bezpodstawnego czepiania się chodzi o licencję CEPT. Jakąkolwiek wymianę licencji(nie mylić z płachtą A4) na aktualną licencję CEPT jest oblig do posiadanie świadectwa operatora wydanego po 29.08.2005 roku.

Jak długo wszelkie świadectwa już nieaktualne będą miały moc wymiany na nowe bez konieczności zdawania egzaminu to tylko PB wie. Zapewne wszyscy pamiętają wymianę licencji bezterminowych na licencję CEPT, był wyznaczony termin do kiedy można było dokonać tej wymiany bez zdawania egzaminu. Po tym terminie niestety trzeba było zdawać już egzamin. Byli tacy co sobie włosy z czerepa rwali olawszy ten termin.
W obecnym bałaganie prawno/przepisowym taki rygor określający termin wymiany świadectw bez egzaminu może być wydany w każdej chwili. Odwlekając wymianę rzeczonych świadectw na czas bliżej nieoznaczony można obudzić się z łapką w topku, może dojść do kolejnego rwania włosów.
_______________
Greg SP2LIG

P.S Korekcie uległ rok z 2009 na 2005, sorry.


  PRZEJDŹ NA FORUM