UKE-kolejna wymiana Świadectw Operatora
    HF5J pisze:    Pozwolę sobie opisać mój przypadek: zapragnąłem zmienić znak, wypełniłem wniosek, wniosłem opłatę skarbową za wydanie nowego pozwolenia radiowego 82 PLN, napisałem wniosek o unieważnienie poprzedniego pozwolenia z chwilą wydania nowego i zaniosłem to do delegatury UKE w Warszawie. Urzędniczka poprosiła o świadectwo radiooperatora i stwierdziła że jest nieważne (wydane bowiem w 1998 roku). Wyjaśniłem że chodzi mi jedynie o zmianę znaku i otrzymałem odpowiedź że nie jest konieczne wydanie nowego pozwolenia. Dopisałem ręcznie że proszę o zmianę znaku na wybrany, podpisałem się i tyle. Po tygodniu dostałem Decyzję zmieniającą posiadane pozwolenie radiowe w zakresie znaku. Obecnie staram się o zwrot opłaty skarbowej wesoły
    Ale świadectwo wymienię i tak... później. Pozwolenie mam ważne do 2023 roku, więc się nie paliDwa razy przechodziłem w/w procedurę(różnica z tą wyżej jest taka że nie dot m in wymiany świadectwa)tj przy zmianie znaku i przy zmianie licencyjnej mocy, chodziło tylko o zmianę o nic innego. W obu przypadkach przy złożeniu wniosku o nowe pozwolenie/licencję musiałem złożyć wniosek o unieważnienie dotychczasowego pozwolenia/licencji oraz w obu przypadkach wpłaciłem po 82 pln. Zostały wydane totalnie nowe dokumenty CEPT ważne na 10 lat(nie mylić z wcześniej wspominana płachtą A4 w innych watkach, taką płachtę mogłem otrzymać za friko ważną tylko do końca poprzedniej licencji i tylko na terenie SP).
O czy wy piszecie ??? Przy jakich zmianach na pozwoleniu/licencji nie trzeba płacić 82 pln ??? Być może przy zmianie adresu nie trzeba płacić(nie mam wiedzy).
Bardzo wątpię czy kolega HF5J otrzyma zwrot 82 pln, we wszystkich delegaturach obowiązują te same przepisy. Więc pytam się na podstawie jakich przepisów ma otrzymać zwrot rzeczonych 82 pln ???
______________
Greg SP2LIG


  PRZEJDŹ NA FORUM