UKE-kolejna wymiana Świadectw Operatora
SP2LIG: Więc o co chodzi z wcześniej podaną informacją o wymianie świadectw 2000-2005 ??? Zapewne o podgrzanie temperatury.

Greg, wymieniałeś wtedy i było OK, ale zauważ, że teraz weszło w życie nowe Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 16 stycznia 2015 r. w sprawie świadectw operatora urządzeń radiowych.
Teraz jak już będziesz starał się o nowe pozwolenie radiowe, to będziesz musiał wymienić świadectwo.
Informacja ta pochodzi ze strony UKE http://www.uke.gov.pl/swiadectwa-w-sluzbie-radiokomunikacyjnej-amatorskiej-4390

"II. Wymiana świadectw
Zgodnie z treścią rozporządzenia w sprawie świadectw, świadectwa zachowują ważność przez okres, na jaki zostały wydane, lecz nie każde z nich uprawnia do wystąpienia o pozwolenie radiowe w służbie amatorskiej. Do wnioskowania o wydanie pozwolenia radiowego uprawnia posiadanie świadectwa operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej, które zostało wydane po 2 września 2005 r."

Ale jak pisze Zbyszek SP1AP: "Jasne, nie ma żadnego przymusu bycia nadawcą. Chcesz, to składasz, nie chcesz, to cię nikt nie zmusza."
lub Jurek: "Nie ma przepisu który by Cię zmuszał do bycia krótkofalowcem, tak jak nie ma przepisu, który nakłada obowiązek posiadania Prawa Jazdy."
to ja od siebie dodam:" nie ma przepisu, żeby pisać na tym forum.
Pozdrawiam
Zbyszek
  PRZEJDŹ NA FORUM