Panele słoneczne
Odkrywamy prawdę o energii elektrycznej ze Słońca
Pewnie że nie odpuszczam ponieważ posługuje się kolega ogólnikami.

Ad 2 Bardzo proszę cytat ze strony z opisem "dofinasowania"

Czy można otrzymać w ramach programu samą dotację bez pożyczki?

Nie. Dofinansowanie jest udzielane w formie pożyczki wraz z dotacją łącznie na 100% kosztów kwalifikowanych pod warunkiem dotrzymania limitów określonych w programie (maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych oraz maksymalny jednostkowy koszt kwalifikowany), w tym:

20-40% dofinansowania (zależnie od rodzaju źródła energii) - w formie dotacji
pozostała część do 100% kosztów kwalifikowanych – w formie pożyczki preferencyjnej

CZYLI ZNOWU ŁAPANIE JELENI NA KREDYTY !!! - sytuacja analogiczna jak przy "dotacjach" na kolektory do ciepłej wody użytkowej: "My damy Ci 5 tys., a Ty realnie masz z tego 500-1000 zł bo resztę zjedzą odsetki, opłaty i podatki"

Ad4. Jak spółka z o.o. ma kłopoty finansowe to przeważnie ich zobowiązania są większe niż wartość majątku.
Koleżanka która została niesłusznie dyscyplinarnie zwolniona po roku walki "wyczyściła" sądownie świadectwo pracy ale nie odzyskała odszkodowania za czas zwolnienia bo firma się "zwineła" (sp. z o.o.)
Kapitał firmy był początkowo na poziomie kilkuset tysięcy złotych, a jak wpadli w kłopoty zmniejszyli do 5000 zł. Wiele firm i osób kasy nie zobaczyło.

W przypadku upadku firmy, pierszeństwo w odzyskaniu kasy ma: ZUS, Urząd Skarbowy, bank, firmy, a osoba prywatna ma najmniejsze szanse na odszkodowanie lub odzyskanie kasy.

Był to ostatni mój post w tej dyskusji z SQ8OQE. Niestety kilka moich pytań pozostało bez odpowiedzi lub były to odpowiedzi wprowadzające w błąd dlatego nie widzę sensu dalszego marnowania czasu.