Panele słoneczne
Odkrywamy prawdę o energii elektrycznej ze Słońca
    sq2hcz pisze:

1. Czyli praktycznie to samo to co wyliczyłem - kolektor o mocy 250W daje rocznie około 270kWh
    2. Wskaż proszę jeden przykład programu aktualnie dostępnego programu DOPŁAT do ogniw i instalacji fotowoltanicznych dostępnych dla "kowalskiego". Poproszę o link.
    3. CO CI konkretnie uwłacza - wskaż mi jedną osobę indywidualną która otrzymała wparcie z programu dopłat do kolektorów słonecznych nie biorąc kredytu. Nie było takiej możliwości. Jeśłi jest inaczej podaj link do instytucji i programu dopłat.
    4. Prosty porównanie Sp. z o.o odpowiada do wysokości kapitału zakładowego obecne minimum to 5000 zł. Zamyka działalność i koniec - nie masz co windykować. Spółka jawna - odpowiada majątkiem spółki i majątkiem właścicieli - po jej likwidacji jako poszkodowany masz możliwość dochodzenia odszkodowania z majątku udziałowców.
    5. Postęp techniczny obecnie pozwala na osiągnięcie sprawności średniej 15%. W polskich warunkach latem na 1m2 powierzchni pada maksymalnie 1000W energii co jak łatwo policzyć daje 150W. Dlatego przy kalkulacji takich rozwiązań także uwzględnia się powierzchnie zabudowy bo grunt za darmo nie jest a jak go posiadasz to jeszcze płacisz co roku podatek gruntowy.

Dla osoby indywidualnej inwestycja taka nie jest traktowana przez skarbówke jako koszt i jeśli masz dom i taką instalację i sprzedaż te 10000kWh to zostanie to opodatkowane i zostaje 5000 zł.

Sławek

Widzę, że kolega jest twardy jak skała i nie odpuszcza. Więc jeśli bardzo chce to proszę:
1. trywialne - mówimy o tym samym
2. link kolega sobie sam znajdzie - tak jak napisałem poprzednio, program PROSUMENT w NFOSiGW. Są też inne.
3. Co mi uwłacza? Napiszę ci co mi uwłacza. Nie uwłacza mi to, że trzeba wziąć kredyt. Natomiast uwłacza mi coś takiego: (cytat z ciebie, z poprzednich postów):"Nikt kto miał swoją gotówkę nie mógł dostać dofinansowania". Wyobraź sobie, że idziesz do banku i prosisz o kredyt. Pani w banku mówi: Proszę udowodnić, że NIE MA PAN SWOJEJ GOTÓWKI - przecież to jest godne pięciolatka. Większej bzdury już dawno nie słyszałem. W banku aby wziąć kredyt musisz mieć zdolność kredytową, a posiadanie gotówki (lokat, inwestycji itd itd) tę zdolność zwiększa a nie zmniejsza - to jest tak oczywiste, że pięciolatek to łapie. Inna sprawa, że cały tekst w tym twoim linku jest uwłaczający - wystarczy zrobić to, co zrobiło 90% ludzi biorących ten kredyt pod solary - spłacić go jedną kwotą w tydzień po podjęciu - policz sobie wtedy koszty, zyski itd. Jest tam np taka kwota: 6000PLN która dotyczy kosztu ogrzewania CWU dla rodziny 5-osobowej przez 15 lat. Tu nawet pola do dyskusji nie ma.
4. Co do spółek - gdybyś wiedział na czym polega likwidacja spółki i co to jest MAJĄTEK SPÓŁKI to byś tego typu śmiesznostek nie głosił. Kapitałem spółki (o którym głosisz) są udziały udziałowców i TO O ICH ODPOWIEDZIALNOŚĆ w nazwie sp. z o.o. chodzi. Sama spółka odpowiada swoim całym majątkiem. Jeśli jest spółka która ma kapitał zakładowy 5tyś i majątku (towary, budynki, samochody i Bóg wie co jeszcze) na 5 milionów to przy upadku cały jej majątek idzie na zaspokojenie wierzycieli. Spółki z o.o. nie da się ot tak zlikwidować - potrzebny jest cały proces upadłościowy, syndyk, sąd itd itd - to nie działalność gospodarcza jednoosobowa. Podszkol sie troszkę z tego - wyjdzie na zdrowie.
5. o podatkach też możemy pogadać - mam nadzieję, że nie w podobny sposób jak o spółkach - bo wyjdzie jak wyszło. Dam ci pewien haczyk: 75gr to cena netto ;-)

To by było na tyle. Pozdrawiam