Świetny materiał z zawartością krótkofalarską.
[video]
[quote=airloop]
  SP7Q pisze:

  Świetny materiał ponieważ tak na prawdę jest to reklama zrealizowana komercyjnie...

  Zatem jak widać nie tylko Nokia ma patent na connecting people.
  Myślę, że ta reklama ma jeszcze jeden ważny przekaz. Mianowicie są jeszcze na świecie kraje lub zakątki gdzie człowiek możne żyć i czuć się wolnym. Gdzie państwo nie ingeruje w moje życie i nie narzuca mi co mam myśleć, co mam robić, jak mam robić, kiedy mam robić itp itd. Taki mały Sam a już ma maszynę i realizuje swoje marzenia. Jak widać nie posiada znaku, jak widać robi to legalnie - ale przede wszystkim nie łamie żadnych norm kulturowych, obyczajowych, moralnych, religijnych, technicznych, prawych i jakichkolwiek innych. Po porostu realizuje rzeczy które w jego mniemaniu są niedouwierzenia. Czy to możliwe w takiej Polsce ??Masa przepisów, kwitologi, zezwoleń, pozwoleń, zaświadczeń - a za każde opłata. Są kraje gdzie np. chcę mieć broń - idę i kupuje ją, (nawet obcokrajowiec może to mieć), chcę pilotować/latać samolotem - nie ma problemu jeśli masz kasę kupuje samolot i nim sobie latam. Mam kawałek swojej ziemi i chce postawić sobie garaż - po prostu stawiam bez proszenia się o jakieś zezwolenia.No ale cóż żyjemy w świecie gdzie pozakładaliśmy sobie sami kagańce i cieszymy się demokracją.
  PS Aby uprzedzić komentarze - nie myślę o anarchii i bezprawiu przynajmniej tam tak nie jest a mimo to ludzie nie strzelają do siebie by wymierzyć sprawiedliwość albo postawić na swoim i nie skaczą sobie do oczu bo sąsiad postawił sobie zbyt blisko płotu składzik
  Bo jeśli w sobie sam nie masz wykształconego poczucia iż Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka ( lub nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe)to żadne najbardziej rygorystyczne ustawy i paragrafy nie unormują tego.Chyba ze chcesz/godzisz się żyć w poczuciu nieustannego strachu iż w imieniu prawa pociągnięty będziesz do odpowiedzialności karnej. A wystarczy przestrzegać sumiennie Deklaog.


Dobrze napisane airloop, dlatego pozwoliłem sobie zacytować.

Myślę, że jeśli "nie zelżą" przepisy to coraz trudniej będzie uprawiać nasze politechniczne hobby w coraz bardziej niepolitechnicznym społeczeństwie.

Reklama świetna i podbudowująca. Podziękowania dla SP7Q

Pozdrawiam,


  PRZEJDŹ NA FORUM