Nieśmiały pomysł na zrobienie dobrego dzieła
proszę o rady, wskazówki, linki itp
Jeśli chodzi o klucz telegraficzny to polecam coś z home made, świetny klucz masz tutaj:
oraz programy do nauki telegrafii.
Jeśli chodzi o sprzęt, to zakładam że skoro się reaktywowałeś to coś już masz, a jeśli nie to może na początek jakiś WebSDR, aby pokazać młodzieży o co tu chodzi.
Na Ukrainie jest wielu aktywnych krótkofalowców, jak nie masz to kup jakiegoś baofenga, powołaj na lokalnych przemiennikach i porozmawiaj z miejscowymi krótkofalowcami.
Jeśli chodzi o fundusze, to to jest największy problem, ale wydaje mi się, że nie powinieneś mieć problemu aby znaleźć kolegę krótkofalowca, który chętnie poświęci trochę czasu z młodzieżą bez żadnych kosztów, bo takie jest to hobby.
Jako osoba duchowna, wydaje mi się, że w jakiejś pobliskiej szkole nie mieli by problemów abyś w ramach godziny wychowawczej poprowadził zajęcia z młodzieżą, a jak by zebrała się grupa zainteresowanych to może szkoła dała by zezwolenia na dodatkowe zajęcia poza lekcyjne i jakieś pomieszczenie.
Wydaje mi się, że powinieneś zacząć od ARRIS, nie mówię o przeprowadzeniu łączności, bo na coś takiego to trzeba czasu, ale pokazać w szkole, że coś takiego się robi, niech posłuchają jak inni przeprowadzają łączność, ta tematyka wśród młodzieży ma wzięcie, przyznam, ze ARRIS to świetna reklama naszego hobby.