Nasłuch służb rozmawiających przez przemiennik
    sp6vxs pisze:

    Ludzi Krótkofalowcy i Radioamatorzy, dziwicie się, że Facet chce słuchać służb ??? Ja się nie dziwię i nawet Go popieram, to jest wyłącznie WASZA wina (!), a nawet powiem szerzej NASZA wina (!) - taka jest moja teza, a teraz udowodnienie tej TEZY !
    Mamy we Wrocku dwa przemienniki zamontowane na najwyższym budynku świata, swoim zasięgiem pokrywają obszar myślę, że ponad 20.000 km kwadratowych, a może i więcej i co z tego - i nic z tego - głucha cisza. Są takie dni, że nikt, ale to dosłownie nikt z nich nie korzysta ! Idźmy dalej, święta góra Ślęża i tu znów 2 przemienniki i co i NIC (nie mylić z Markiem wesoły ).
    Te też są zaraźliwe i nikt nie chce ich dotykać i przez nie gadać. Za mało, to może przyjrzyjmy się sprawie szerzej weźmy pasmo 145MHz, skaner tak długo biegał, że aż ze zmęczenia padł, a ja sprawdzałem 4 razy w band planie czy dobrze go ustawiłem... Często można usłyszeć próby otwarcia przemienników, ale to tylko koledzy sprawdzają swoje radia czy jeszcze odbiorniki w nich "chodzą" bo chyba zepsute są, a to jedyna możliwość sprawdzenia !
    Tak więc co ten Facet ma słuchać w pasmach amatorskich jak tu nic nie słychać. Aktywnych kolegów to na "pasmach" jednej ręki można policzyć. Gdzie te czasy co się robiło wywołanie ogólne ? A no umarły wraz z naszymi starszymi kolegami. Pamięta ktoś SP6IXH i grupę albo SP6FER itd. można by wymieniać. Teraz w dobie forów internetowych nie chce się nikomu gadać na ukaefie. Kiedyś było inaczej, nie było chińskiego sprzętu, który każdy mógł kupić za równowartość połowy baku paliwa, kiedyś królowały przerobione radmory z kwarcami i domowymi syntezami - wydatek miesięcznej pensji. Kiedyś były radia z blachy i trza było gadać co by nie zardzewiały, a teraz każdy ma z plastiku z CTCSS i z innymi bajerami, tylko po co to, jak się z tego nie korzysta. UKE powinno znacznie zawęzić pasma 2m i 70cm , tak może tylko do jednego kanału, to może tłok by się zrobił... Na koniec gwóźdź do trumny, niech każdy z Was albo z Nas policzy ile razy w ubiegłym tygodniu zrobił wywołanie ogólne na dowolnym paśmie powyżej 14 mega cykli, a teraz dowalę mocniej - ile razy odpowiedział na takie wywołanie ogólne. Pozdrawiam Wszystkich pouczających i nie gadających. '73! A Ty człowieku słuchaj dalej służb, ucz się, zdaj egzamin i rozruszaj nasze puste pasma.Święta prawda
pasmo 2 metry upadło w całości
a słuchanie 5 lub 10 osób ciagle tych samych prowadzi do obłędu


  PRZEJDŹ NA FORUM