SDR 64-1700MHz można zrobić z taniego tunera DVB-T :)
Świetnie. Czyli widać że można śmiało kupować w takiej obudowie. :] Troche dziwny tamten znaczek, przypomina swastykę.

Ja teraz z innej beczki. Mam takie pytanie co do wzmacniacza do SDR-ów.
https://apollo.open-resource.org/mission:log:2012:08:02:active-wideband-receiver-antenna-for-sdr#ultra-cheap-lna-alternatives
Na tej stronie pokazano, że można kupić w niskiej cenie wzmacniacz, który po przeróbce parametrami będzie nawet dorównywał wzmacniaczowi LNA4All.
Nie wiem czy się da pokombinować ale może warto podziałać z wzmacniaczem dostępnym u nas i nie drogim.
Mianowicie TLA 200A DSE.
Wzmocnienie ma na poziomie 30 dB z regulacją tłumienia 15dB. Nie jestem pewien co do szumów własnych, bo na stronie DSE podają 2 dB a na drugiej, że mniejsze niż 8dB. Mam akurat dwa takie wzmacniacze, w tym jeden niefortunnie uszkodziłem ale go później rozebrałem. Okazało się że płytka ma oznaczenia: BVS10-30. Czyli to płytka występująca oryginalnie we wzmacniaczu szwajcarskiej firmy AXING.
Elementy są starannie polutwanie, na pewno lepiej niż w linku do poprzedniego wzmacniacza.
Poniżej zdjęcia płytki.(SPRAWDZAŁEM JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ DLATEGO WYGLĄDA NA SPONIEWIERANĄ, TAM GDZIE SĄ 3 DZIURKI- BYŁ POTENCJOMETR)
Na stronie firmy AXING napisane jest, że ten wzmacniacz może mieć szumy własne mniejsze niż 8dB. Podłączyłem sprawny model wzmacniacza wraz z regulowanym zasilaczem 0- 12V do tunerka na Fc0013 i dobre wyniki osiągnął ustawiając go na około 3/4 swojego możliwego wzmocnienia, a zasilacz - na około 10-11V. Wszystkie sygnały były wyraźnie wzmocnione i dość czyste, a na tunerze wzmocnienie było ustawione tylko na +5dB.
Przy większych wzmocnieniach- ustawiając w tunerku- rzędu 17dB występowały szumy. Przy największym wzmocnieniu tego wzmacniacza sygnału były mocniejsze, ale pokazywały się już szumy.

Pytanie czy ktoś się zna dobrze i mógłby na ten temat się wypowiedzieć, można jeszcze jakoś polepszyć jego parametry ?

P.S Wzmacniacz przepuszcza napięcie w stronę anteny i potrzebny jest DC Bloker.


  PRZEJDŹ NA FORUM