Potrzebuję sprawny kabel do programowania Yaesu 7800/7900/8800/8900
Koledzy w końcu doszedłem do porządku. Za dużo kombinowałem i w pewnym momencie zgłupiałem. Od początku.
Najpierw robiłem interfejs na port szeregowy ze strony Ivo I6IBE, nie chciał działać, kombinowałem z zasilaniem z portu szeregowego, potem próbowałem podawać zasilanie 5V z konwertera usb-ttl zamiast ciągnąć z portu.
Potem coś mnie tknęło i wydawało mi się że zrobiłem lustrzane podłączenie we wtyku i zamieniłem.
Potem była próba z interfejsem usb-ttl i 74LS07 i nie działało również.
Sprawdziłem również sposób z 2 rezystorami 1kOhm i na końcu z diodą na linii tx i nic nie działało.
Myślę może w międzyczasie uszkodziłem konwerter, podpiąłem go do konsoli do routera i działa poprawnie.
Myślę no niemożliwe, najgorszy przypadek to uszkodzone radio. Sprawdzę wtyk dla pewności i co BINGO!
Okazało się że na początku dobrze była przygotowana wtyczka, później to popsułem oczko
Jako że ostatni miałem podłączoną kombinację z diodą na linii tx sprawdziłem po poprawnym połączeniu wtyku w radiu.

Finał działa wesoły przypuszczam że z 2 rezystorami i z 74LS07 też działało tylko wtedy był źle wtyk połączony.
Gdyby nie wasze pomysły z użyciem usb-ttl pewnie bym się nie domyślił gdzie był w tym momencie problem.
Dziękuję za pomoc wesoły