KENWOOD TS-590SG od listopada 2014 oraz aktualizacja oprogramowania i nowe funkcje w TS-590S
Cóż można napisać, TS-590SG wydaje się być dobrą radiostacją. Szkoda tylko, że autor tej tabeli zapomina o przedstawieniu parametrów całego tego TRx-a tj. też dla up-conversion. Niezorientowani mogą mylnie przyjąć, że zmierzone parametry (zarazem miejsce w tabeli) dotyczą wszystkich 10-ciu pasm. Gdy jednak w końcu uzupełni te dane, niech nie pisze LO Noise Spacing (dBc/Hz) = N.A., jak to uczynił dla TS-590S (up-conversion).

Niestety zacytowana wypowiedź Sherwooda wydaje się być przykładem marketingowego kreowania nowych potrzeb użytkowników.

W artykule
dowodził, że na CW wystarczy dynamika DR3 = 80 dB @ 2 kHz (wniosek na str. 39). Tak w skrócie, wiodącym argumentem są tam zbyt duże sygnały niepożądane nadajników, w przypadku CW kliksy, będące nieodłączną składową wysyłanego widma stacji zakłócających. W konsekwencji te kliksy i tak zagłuszają sygnał niepożądany intermodulacji, którego nie ma jeszcze lepszy odbiornik.

Obecnie te 80 dB powoli staje się "nieaktualne", szkoda że bez tak dobrego jak poprzednio uzasadnienia:

"Tom and I have said for years that 80 dB is usually good enough. Since it would be rare to be able to operate a radio at its perfect optimum, maybe you want a bit higher number. In the past couple years, as radios have improved, I have said I want 85 dB or more. How about 90 dB so there is a bit of a safety factor."