SP5WIT
QTH Warszawa & APRS
    sp8mrd pisze:

No to ja też Ciebie witam i o drogę do zdobycia pozwolenia spytam.
    W jaki sposób złapałeś bakcyla krótkofalarskiego?

Zaczęło się od tego, że jakoś 25 lat temu u jakiegoś wujka dorwałem radio na którym było słychać coś innego niż Polskie Radio PR1 (głównie panów jeżdżących niebieskimi Fiatami 125p z białym paskiem pan zielony ).
Potem była przerwa i w latach 90 zaczęło się od CB radia. Szans na antenę na bloku nie było, więc z tatą chodziliśmy sobie pogadać do samochodu na 32 kanale (albo 36 nie pamiętam)... Zresztą tego Midlanda mam do dziś i kiedyś używałem, ale teraz bym musiał w słuchawkach jeździć, bo moje dzieci staram się izolować od słownictwa powszechnie tam występującego...

No właśnie dzieci... Rok temu kupiłem im po PMRce TKLR50, każde zakłada jak medal na szyję i jak po paraku śmigają na rowerach to przynajmniej mam gwarancję, że jak za daleko odjadą to zawołam i wrócą lol

A z racji mojego hobby jakim jest żeglarstwo, zrobiłem uprawnienia SRC i przymierzam się do egzaminu LRC.
A świadectwo amatorskie zrobiłem w grudniu, jakoś poszło bez problemu wesoły a pozwolenie to klasycznie - wniosek i na Górnośląską