Icom ID-5100 ID-51 ID-31 - plik z przemiennikami
Plik ze wszystkimi przemiennikami DV+FM w PL
    SP2UKG pisze:

    Witam

    Pobrałem plik do IC-7100 (jest to radio mojego ojca) i podczas wczytywania pojawił się Error. Zgrałem konfigurację aktualną radia na kartę SD i po umieszczeniu jej w czytniku w komputerze sprawdziłem ETCDATA. Oczywiście było inne. Niewiele myśląc poprawiłem wartość ETCDATA w pobranym pliku na taką wartość jaką zapisuje radio podczas zapisu konfiguracji. Po takiej operacji radio wgrało plik bez zbędnych pytań. I tu mały kwiatek - wyczyściły sie pola odnośnie konfiguracji DV (my call sign, i message) oraz co najśmieszniejsze jako język menu ustawił się japoński !!!
    Trochę trwało zanim wróciłem do angielskiego bardzo szczęśliwybardzo szczęśliwy ale pamięci d-star i fm wgrane są prawidłowo i za to dziekuję.

    Mam nadzieję że to coś komuś się przydało i dziękuję za pliczek z danymi.


Ok faktycznie język od następnego wydania będzie już angielski bardzo szczęśliwy Dziwne, że domyślnie program zakłada, że ma się radio po japońsku.
Niech kolega jeszcze poda ETCDATA jakie ma, to zrobię również od następnej aktualizacji wersję z tą wartością ETCDATA, być może innym też przypasuje.
Pozdrawiam!


  PRZEJDŹ NA FORUM