Usterka Kenwood TS 50
    EC4AGT pisze:

Nie , byl podlaczony kabel zasilajacy i przemieszczajac radio kilka razy sie wylaczylo / wlaczylo. Prawdopodobnie krotkotrwale skoki napiecia spowodowaly to uszkodzenie.
    Dzis jak wstane ( dopiero co wrocilem z pracy bardzo szczęśliwy ) wezme sie za pomiary napiec o ktorych wczesniej mi piszecie. Bylbym wdzieczny za dodatkowe porady np w ktorym bloku szukac uszkodzenia. Wiem , ze trudno z mojego opisu wywnioskowac co padlo ale zawsze dobra wskazowka pozwoli szybciej odnalezc usterke. Z drugiej strony , wydaje mi sie ze bedzie trudno ja wykryc i ostatecznie wysle radio do naprawy.

Też mam m.in. TS-50. I też robi niekiedy numery z mignięciami, tak, jakby robił się reset czy coś nie stykało... Ale to występuje tylko na mocy 100W, w sytuacji jak podłączone jest do zasilacza, który pracuje w zakresie swojej maksymalnej mocy wyjściowej. Radio ma pobierać max. 20,5A a pobiera chyba o ok. 0,5 A więcej i w 22A zasilaczu zadziała niekiedy protekcja nadprądowa. Ale radio pracuje OK, a po przełączeniu mocy w menu na 50W problemu nie ma w ogóle...