Przemiennik SR5WW nie działa
    MSP202E pisze:

Witam,

Polska to dziwny kraj a krótkofalowcy w SP kłótliwi jak nigdzie indziej na świecie.

Od dłuższego czasu czytam wasze różne opinie, stwierdzenia na temat D-STAR w SP.
    Uważam, że D-STAR w SP w takiej formie jak jest w chwili obecnej należy zlikwidować.
    Decyzję o wyłączenie przemiennika DV SR5WW uważam za słuszną .
    Dodatkowo:
    Niedopuszczalne i karygodnym jest aby przemienniki w SP zarejestrowane były na prywatne znaki krótkofalowców.

Popisy kolegów przemienników prywatnych D-STAR.

I po co ta cała dyskusja ?
    Jakie korzyści z tej dyskusji?
    Ta dyskusja nic nie dała i nic nie da.
    Korzyści z dyskusji żadne wszyscy okopali się na swoich pozycjach i wszyscy mają rację.
    Korzystanie z bramki radiowo - internetowej D-Star zależy wyłącznie od humoru, kaprysu i uprzedzeń właściciela danego przemiennika czyli jednego z Was koledzy .
    Uważam, że szkoda bicia piany, czasu, pieniędzy i dotowania czegoś co służy określonej wąskiej grupie osób, budowniczych, konserwatorów i zaledwie małej grupie znajomych poza tym nikomu innemu.
    Brak całkowitej kontroli nad wydawaniem zezwoleń dostępu przez Administratorów.
    Wszystko na krzywy ryj bez żadnej wymaganej biurokracji.

Cytat ze strony WWW:
    „A w przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy rejestracji Administrator skontaktuje się z danym użytkownikiem drogą mailową”--------- i co, nie wyrazi zgody i już po sprawie.

II.
    Co niektórzy koledzy piszą:
    1. Brawo, brawo, brawo, cały świat idzie do przodu,a my jak zwykle do tyłu- to jest urojenie.
    2. To są jakieś jaja za co płacimy składki PZK – kolego NIE dla wybrańców.
    3. To są jakieś jaja za co płacimy składki PZK chyba po to by nie było problemów tego typu Artur chyba tego nie zostawimy bez echa – typowe działanie i wypowiedź na szkodę PZK.
    4. Z D-Stara nie korzystam, ale ciekawi mnie co komu przeszkadzał ten przemiennik. --- Czytaj, czytaj a na pewno zmienisz zdanie.
    III.
    Wniosek jest jeden -Wyłączyć wszystkie pozostałe przemienniki D-STAR w SP i zacząć wszystko od nowa tak jak to powinno być a nie wolność Tomku w swoim domku.
    Wcześniej czy później tak się stanie.
    Prośba do wszystkich OT w SP – uchwały o wyłączaniu wszystkich przekaźników D-STAR celem unormowania prawnego wskazane.

Dlatego NIE dla prywatnych przemienników w SP.

A jeśli już mamy bawić się D-STAR w SP to:
    Założyć specjalistyczny klub ( stowarzyszenie)użytkowników D-Star SP PZK

1.Własność tylko i wyłącznie PZK;
    2.Opracowany Statut i regulamin dla D-Star;
    3.Wystosować ankietę i deklarację dla chętnych kolegów w SP;
    4.Powołać jakiś zarząd D-STAR w SP;
    5.Opracować statut;
    6.Powołane odpowiedzialnych osób członków PZK i koordynatorzy w okręgach do spraw D-STAR;
    7.Nadawane znaki wołacze wszystkich przemienników w SP tylko PZK;
    8.Ewidencja sprzętu D-STAR w PZK;
    9.Transparentny sposób finansowania przemienników D-STAR.
    Itp.:

Uwaga dla wszystkich !!!!!!!
    Dyskusja tylko i wyłącznie dla członków PZK a inni koledzy niech tylko czytają.
    Szczęśliwego nowego 2015 roku dla wszystkich.
    Pa.

Zaniemówiłem.
Daję 5/9 za bujną wyobraźnię.