Klubowicz nadaje /p /m
Klubowicz bez licencji w terenie.
    SQ9NFI pisze:

      SP1AP pisze:

      To przeczytaj uważnie swe pozwolenie, gdzie jest podana lokalizacja, z której pozwolenie upoważnia Cię do nadawania!
      Z szerokiej dyskusji, jak tu się toczyła, a której już dajmy spokój, wynika że wolno Ci nadawać pod znakiem wymienionym w pozwoleniu tylko z adresu w nim figurującego. Ani z klubu, ani z terenu w/g tej oficjalnej wersji prawnej nadawać nam nie wolno, ale jeśli znak łamiemy przez nr okręgu, to logicznie rozumując to już nie jest ten sam znak, he, he!
      Tak więc jeśli w klubie będziemy nadawać pod własnym znakiem łamanym przez okręg, ..... to?
      Resztę dopisz sobie sam! bardzo szczęśliwy


    Przeczytałem bardzo uważnie najnowszą ustawę PT oraz moje pozwolenie radiowe. Niestety Rozporządzenia Ministra nie przeczytałem ponieważ nie zostało jeszcze wydane. PT mówi o tym, że sposób identyfikacji określi owe rozporządzenie. Nie ma go więc nie określa. W pozwoleniu radiowym identyfikacja stacji jest określona jako SQ9NFI. W żadnym dokumencie nie jest napisane, że mam swój znak łamać w określonych przypadkach. Nie reguluje tego PT, nie reguluje (póki co) rozporządzenie oraz nie reguluje tego również wydane pozwolenie.

    Tak więc z punktu widzenia ustawy oraz innych podrzędnych przepisów nie mam obowiązku łamania znaku przez cokolwiek.
    Czym innym są oczywiście obyczaje środowiska. Ponieważ składnikiem identyfikującym moją stację jest znak SQ9NFI to muszę tak stację identyfikować. Po jej identyfikacji mogę mówić co chcę więc mogę również powiedzieć /9 W efekcie będzie to wyglądało SQ9NFI /9. Ale tak jak wspominam są to przyjęte obyczaje i identyfikowanie znaku bez łamania jest jak najbardziej zgodne z przepisami obowiązującego prawa.

    W efekcie powiedzenia:
    Tutaj stacja SQ9NFI z Koziej Wólki. - jest poprawna,
    Tutaj stacja SQ9NFI /9 z Koziej Wólki. - też jest poprawna.

Dokładnie jest jak piszesz.
Nie pisz, że nie ma roporządzenia bo jest obowiązujece jeszcze dziś http://uke.gov.pl/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-5-grudnia-2008-r-w-sprawie-pozwolen-dla-sluzby-radiokomunikacyjnej-amatorskiej-1295
Nasze pozwolenia nie są powiązane z urządzeniem lecz osobą fizyczną lub prawną.
Tak więc nie jest żadnym złamaniem warunków pozwolenia wydanego dla osoby prawnej jeśli jakaś grupa osób jedzie sobie w plener nawet z radiem kupionym przez stowarzyszenie i pracuje na nim pod różnymi znakami, w tym swoimi prywatnymi. Podobnie jest z pracą z pomieszczenia, gdzie jest w pozwoleniu podana jego lokalizacja. Osoby fizyczne wymienione w pozwoleniu dla osoby prawnej lub stow. zwykłego odpowiadają tylko i wyłącznie za zgodne z prawem wykorzystanie warunków określonych w pozwoleniu, bo jak napisałem nie jest ono powiązane ze sprzętem. A warunki to: znak, moc max, praca w przyznanych nam pasmach i data jego ważności. I to jest koniec.


  PRZEJDŹ NA FORUM