Klubowicz nadaje /p /m
Klubowicz bez licencji w terenie.
    SP2LIG pisze:

Program UKE przewiduje że wszystkie sesje egzaminacyjne na świadectwo operatora w służbie radiokomunikacji amatorskiej w roku 2015 będzie obowiązywał oprócz testów m in egzamin praktyczny z obsługi sprzętu radiowego, zapewne nie o obsługę lutownicę chodzi. Gdzie zdający mają nauczyć się powyższego kiedy prawo zabrania im posiąść stosowną praktykę w obsłudze rzeczonego sprzętu ????? Jedenaście stron toczy się totalnie nic nie dający spór czy można czy nie.

Pytanie kieruję do kolegów ortodoksów stróżów prawa, oczekuję konkretnej wyjaśniającej odpowiedzi na rozwiązanie powyższego problemu. Wszelkie złośliwości możecie sobie podarować.

Zdając egzmin na UKF - ke w paśmie morskim miałem w pytaniach obłsuge sprzetu - był wysunek panelu pzredniego UKF i trzeba było podac kolejnośc włączenia klawiszy (przycisków) aby uruchomic jakąs funkcję. Tu sprawa jest troche inna bo szkolimy np. na YEASU i na rysuku moze byc panel KENWOODA. Chyba, ze bedzie w opracowanych materialach do nauki panel TRX-a z podstawowymi funkacjam ktore znajduja sie na każdym sprzęcie nadawco-odbiorczym. Jest jeszcze jeden szkopuł - na sprzecie mamy opis klawiczy- przycisków w języku angielskim a jak wyczytałam na forum egazmin ma byc w języku polskim :-) Po prostu brakuje tu pewnych konsulatacji w tej sprawie UKE - PZK no i stąd biorą sie takie a nie inne klocki. Oczywiście jestem ZA szkoleniem młodzieży ( i nie tylko) na radiostacjach klubowych bez zwracania uwagi na pewne DURNE (w/g mnie) przepisy. Świątecznie pozdrawiam...