Klubowicz nadaje /p /m
Klubowicz bez licencji w terenie.
Ależ Greg, udzieliłem Ci całkowicie jasnej odpowiedzi. Pytanie swoje kierujesz pod niewłaściwy adres.

SP2LIG pisze:

Jeżeli UKE wprowadził taką część(jest wyraźny podział na testy i praktykę) egzaminu to zapewne zgodnie z prawem obowiązującym w Najjaśniejszej

Oczywiście, że zgodnie z prawem, na egzaminie nie trzeba będzie nadawać. Włączyć radio można zgodnie z prawem.

SP2LIG pisze:

Akurat tak się składa prze PZK nie ma głosu w tym temacie, tj w temacie egzaminów przed komisją państwową czyli przed UKE. Wiec kierunek wskazany przez Ciebie jest niewłaściwym.
    Jeżeli nawet chodzi o różną interpretacje praktycznej obsługi to tak lub inaczej gdzieś ci koledzy powinni się nauczyć żeby zaliczyć egzamin. Gdzie i kiedy ????

Ta organizacja jako największa i najbardziej powszechna wydawała mi się najkompetentniejsza w kwestii przepisów, egzaminów, szkolenia, generalnie jest chyba najbardziej na bieżąco. Dlatego adres ten dla członka organizacji jest najwłaściwszy. Ja nie mam się gdzie zwrócić z pytaniem jak w szkolić w świetle obowiązujących przepisów. Jeśli PZK nie ma jednak głosu w tym temacie, to tym bardziej nie szukałbym odpowiedzi u szeregowego krótkofalowca. To w kwestii szkolenia. W kwestii przepisów co jak i dlaczego to do twórców czyli UKE. Jaśniej nie można. Pozdrawiam.

ps. Ja nie mam nic do PZK, opieram się na tym co napisałeś. Teraz wszedłem na stronę i widzę, że coś tam jednak pomagają. Można zrobić wirtualny test, są informacje o świadectwach, terminach i różne przydatne rzeczy. Podejrzewam, że jak zwrócisz się do kogoś w swoim OT na pewno poradzi jak podszkolić się i przystąpić do egzaminu (rozumiem nie chodzi o Ciebie).