Klubowicz nadaje /p /m
Klubowicz bez licencji w terenie.
    SQ8OQE pisze:

Procedura uzyskania pozwolenia radiowego wymaga od wnioskującego posiadania świadectwa uzdolnienia. Świadectwo uzdolnienia uzyskuje się zdając odpowiedni egzamin. Do egzaminu może przystąpić każdy - nie ma wymogu WCZEŚNIEJSZEGO SZKOLENIA. Fakt ten oznacza, że nie ma możliwości 'wyprodukowania' prawa, które w jakiś (jaki?) sposób sankcjonowało by sam proces szkolenia - jak można szkolić, kto może szkolić, gdzie można szkolić itd itd. Gdyby szkolenie było wymagane, to prawodawca musiał by stworzyć nowe uprawnienia instruktorskie. Tylko wtedy ma to sens.
    Jeśli prawo nie wymaga wcześniejszego szkolenia do wydania uprawnień, to nie może sankcjonować procedury szkoleniowej - nie chcę tu parafrazować kolegi od gaci i sznurka ;-)
    PZK chcąc prowadzić działalność popularyzatorską (o tym, o czym pisze kolega SP8LBK - obozy harcerskie, młodzież chcąca spróbować jak to jest) powinno iść w kierunku właśnie popularyzatorskim - a nie szkoleniowym. Np: klub w ramach działalności popularyzatorskiej może POD NADZOREM licencjonowanego krótkofalowca pozwalać pracować młodzieży.
    Jak teraz jest każdy wie. Nikt się nie czepia - choć formalnie mógłby. To też jest popularyzatorstwo. I tego warto się trzymać.
    Natomiast fakt, o którym kilku kolegów wyżej napisało - że trzeba JAKIEGOŚ PRAWNIKA, który by to poskładał do kupy - jest wg mnie najważniejszy. Zamiast walić głową w mur lepiej komuś zapłacić - komuś kto się zna. I nie musi to być inny kolega krótkofalowiec (może zrobi to taniej?) tylko ktoś kto wie co robi.
    Chyba, że ktoś potajemnie chce aby wróciły się ukochane dl niektórych czasy - szkolenie w klubie, potem 100 lat nasłuchów, wywiad środowiskowy i MOŻE zdecydujemy, że będziesz mieć szanse zostać krótkofalowcem.
    pozdrawiam i życzę zdrowszego podejścia do wolności - tej którą mamy.

Oj Tomku, piszesz coś ale sądzę, że nigdy nie byłeś w klubie, który prowadzi kursy czy inne szkolenia, nie tylko dla swoich członków, przygotowujące do egzaminu na świadectwo operatora w SRA.
To jest takie np jedno z ogłoszeń: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7695640#7695640
Jak chcesz popularyzować krótkofalarstwo wśród młodzieży to zabierz radio do szkoły i zrób i tzw. pokazówkę.
Jeśli chcesz popularyzować wśród ogólnie pojętego społeczeństwa to uruchom stację na miejskim pikniku. Rozdawaj ulotki o krótkofalarstwie i zaprosznia do klubu. W klubie nie robi się popularyzacji, chyba, że w wąskim gronie zaproszonych gości.