Klubowicz nadaje /p /m
Klubowicz bez licencji w terenie.
    sq7ovv pisze:

SP95094KA pisze:

(...)
      Prawo należ przestrzegać i szanować.
      Debilne prawo należy zmienić (...)

W moich oczach na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Prawo nie jest tu wyjątkiem.

Uznaję wyższość rozumu nad przepisami, więc czasem mam kłopot z tzw. przedstawicielami..... hihihi
    Najwyższą szkodliwością czynu w moich oczach jest wyłączenie myślenia. Jeśli prawo nie pozwala na pracę na radiostacji klubowej osoby nieuprawnionej nawet pod nadzorem (cokolwiek to znaczy), to jest to skrajny debilizm, za który nasi przedstawiciele powinni NATYCHMIAST się wziąć. Może PZK dostrzeże problem, a może OPOR w końcu zrobi coś pożytecznego?

Historia nam podpowiada, że nie tylko ja mam takie poglądy. Skrajnym przykładem jest czas prohybicji w USA. Tam największą szkodę zrobili prawodawcy w głowach ludzi. Obywatele stracili kompletnie szacunek dla prawa, bo kilka ustaw było durnych aż do bólu.

Z życzeniami lepszego prawa i lepszego rozumu u siebie i w otoczeniu

Pozdrówka
    Kuba

W moich oczach na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
I odwrotnie.

Nikt nie ma z tym problemu. Problem ma kilku inaczej myślących krótkofalowców.
Gdyby było inaczej to w większości klubów wisiałyby tylko ramki zamiast pozwoleń a osoby prowadzocy program ARISS za dopuszczenie dzieciaków siedzieli by na dołku.
Podam, tylko tyle, że w projekcie PZK i innych zapis o szkoleniu osób na stacjach klubowych był taki zapis ale tylko dlatego, że była to propozycja środowiska. W spotkaniach uczestniczyło kilka organizacji, nie tylko PZK i OPOR i jednak wszyscy zgodzili się na zapis jaki obecnie jest w najnowszym projekcie nowego rozporządzenia