Aktywności radiowe na ISS
    sp3qfe pisze:

Jest pomysl, aby robic kolekcje odebranych obrazkow w SP. Najlepsze 12 zdjec opublikujemy. Moze bedzie za udzial w tej zabawie jakas nagroda? Nie wiem bo pomysl pojawil sie spontanicznie.

Odebrane przez Was rysunki bardzo proszę podsyłać do mnie wraz z imieniem znakiem i lokatorem gdzie byl odebrany i godzina odbioru (UTC). Poprosze tez o krotkie zdanie, ze wyrazacie zgode na opublikowanie w internecie i dalsze przetwazanie oraz dalsze wykorzystanie Waszego odebranego obrazu. Ja natomiast dodam, ze na pewno bedzie zawsze podane kto odebral i lokator.

Poprosze tez o parametry odbiorcze stacji - antena (wysokosc, przewod), jaki odbiornik jak dekodowany byl obraz.

Powodzenia!

Adres do wysylki: koordynator.ariss@gmail.com Tytul listu: SSTV ZNAK LOKATOR

SP5ULN pisze:

Kiedy odebrane wchodzą w rachubę?

Okres grudniowego 2014 nadawania serii 12 obrazkow (obecnie dwa dni, ale moze sie to rozszerzy).

SP5ULN pisze:

Czy mają być oryginalne czy mogą być po poprawieniu (np. zestawienie synchronizacji)?

oryginlane lub do tego nagrane audio

SP5ULN pisze:

Jakie są kryteria oceny, np. jakość w stosunku do elewacji, czy jakość ogólnie, czy jakość w stosunku do posiadanego sprzętu, czy ilość obrazków, czy atrakcyjność odebranego kadru, ...?

Nagrodą bedzie opublikowanie i udzial w odbieraniu oibrazkow - satysfakcja - a czy cos wiecej? To sie zobaczy jak bedzie komplet nadeslanych prac.

SP5ULN pisze:

Czy jest ktoś kto nie może wziąć udziału w konkursie, np. organizator?

Nie ma ogranicznen. Nie ma tez ograniczen terytorialnych.

SP5ULN pisze:

Czy można odbierać na nie swoim sprzęcie (np. u kolegi)?

Tak - jesli kolega na to Ci pozwoli. Nalezy wowczas wskazac stacje na jakiej to odebrano, takie zdjecie bedzie opatrzone dwoma znakami (chyba ze wlasciciel sobie nie zyczy) i jedna lokalizacja.

SP5ULN pisze:

Piszę to abyś zobaczył że z takich konkursów można wyjść jako organizator poobijanym. Wiem o tym bo przerabiałem takie historie w innym moim hobby. Zawsze zaczynało się od "zróbmy konkurs, będzie fajnie" a kończyło albo na awanturze albo na ścisłych regułach i nieodwołalnych osądach powołanego jury (awantura i tak była).

OK, może marudzę. Tak czy inaczej lepiej dopracować reguły, albo urządzić wystawę i niech ludzie lajkują (samo się robi).

Piotrze dziekuje za cenne uzupelnienia i spostrzezenia.

Cele:
1. Zrobienie jednej wielkiej galerii odebranych zdjec przez polskich radioaamtorow oraz nasluchowcow posiadajacyh znak nasluchowy wydany przez PZK. Mysle jednak, ze jesli jakis obcokrajowiec dolaczy to tez bedzie mile widziany. Ograniczenem dla osob spoza SP moga byc jedynie koszty wysylaki nagrody, jesli takowa bedzie w formie innej niz elektroniczna.

2. Zachecenie stacji do odebierania SSTV i przygotowania sprzetu do tej emisji.

3. Zebranie informacji o rozchodzeniu sie fal radiowych z pokladu ISS i ich odbior na zroznicowanym sprzecie radioamatorw.