Klubowicz nadaje /p /m
Klubowicz bez licencji w terenie.
    SP8LBK pisze:

To nie masz prawa także do oddychania bo nigdzie nie jest to w prawie uregulowane. Nieważne jakim powietrzem. Krystalicznie czystym czy też zadymionym.
    To jak chcesz uczyć młodych adeptów do egzaminu i późniejszego wyjścia na pasma pod swoim znakiem?
    Na sali wykładowej aby pogadali sobie do butelek po oranżadzie i zrobili książkowe QSO?
    Tak się nie da. Tak samo jak sie nie da nauczyć zachowania na drodze, jeśli kursant pobiera wyłącznie wiedzę na placu manewrowym i sali wykładowej.

Andrzeju rozróżnijmy 2 sprawy.
1. Możliwość i sens szkolenia młodzieży również poprzez pracę na pasmach przed uzyskaniem pozwolenia. Tu jestem absolutnie za i nie musisz mi tego tłumaczyć.
2. Suche przepisy prawa i ich interpretacja. Tu nie ma miejsca na tradycję, sentyment, żal itd. Interpretacja wynika z treści przepisu, a nie z tego co by się chciało tam znaleźć.
Mam wrażenie, że mylą Ci się te rzeczy. Przepis jeśli jest zły, to trzeba go zmienić, poprawić, a nie interpretować w dowolny sposób. Odnoszę wrażenie, że bawisz się tutaj bo przedmiot sporu jest błahy i jest pole do takiej zabawy, a szkodliwości nie ma. Spróbuj interpretować przepisy w ten sposób z innych dziedzin niż krótkofalarstwo, które jest tylko hobby. Np. prawa budowlanego, w kontaktach z urzędem skarbowym, ZUSem, prawa bankowego (kredyty) itd. Szybko zostaniesz sprowadzony na ziemię, a konsekwencje będą prawdziwe - żeby tylko pieniężne a nie zdrowotne. Nikt nie będzie przymykał oka, a w naszej rzeczywistości w kontaktach z takimi instytucjami sprawy wątpliwe będą zwykle rozstrzygnięte na naszą niekorzyść, zostają sądy itd.