Instalacja anteny obok masztu radiowego odbiorczego
Potrzebne info:)
Zasada jest taka:
Jeżeli antena jest sprawna i prawidłowo zainstalowana (nie przez pseudowachowców od anten siatkowych ze wzmacniaczami po 1000 dB) to oznacza że możesz się nie bać zakłóceń, pod warunkiem, że w instalacji nie ma tzw wkładki DSK lub innego elementu przekazującego do zbiorówki pasmo fal długich, średnich i krótkich.

Problem jest jednak nieco inny: czy ta antena w ogóle jest używana, czy działają wzmacniacze, czy ktokolwiek z niej korzysta i czy jest regularnie przeglądana. Prawda jest taka, że co najmniej 90% anten zbiorczych w SP jest albo nie używana, albo nieczynna czy niedostosowana do obecnych sygnałów.
Ten problem musisz sam ustalić na podstawie chociażby gniazdka w mieszkaniu.

Na temat mocowań do kanału/komina wolałby się nie wypowiadać nie znając konstrukcji. I tak jeżeli miałbyś uzyskać oficjalna zgodę na instalację, to i tak musi być opinia lub zalecenia "budowlańca z uprawnieniami". I nie po to by Tobie utrudnić życie, ale po to by w przypadku jakiejkolwiek "draki" nie ganiali Ciebie po sądach i byś nie płacił odszkodowań. Samowola w takim przypadku może oznaczać, że jeżeli cokolwiek się z antena stanie i komukolwiek wyrządzi szkodę - oby nie na zdrowiu i życiu - to masz przechlapane. RWD to podstawa.
Kiedyś było fajnie bo ludzie - mimo komuny - byli sobie bardziej życzliwi.
vy 73 de sp5gzv