Optymalizacja sieci radiowej APRS
Cześć Bogdan,
Nie chciałbym aby ten wątek zszedł jak 90% zawartości forum na jedno ale pozwole zwięźle ustosunkować się do tej sytuacji. Otóż masz rację, że PZK nie dysponuję mobilowymi stacjami APRS ale człokowie jego zarządu tak. Nie przypominasz sobie Bogdan tej rozmowy, ponieważ nie słyszałeś jej w całości. Osoba, którą znam ja i Ty (nie będę wymieniał znaku żeby nie wszczynać pyskówki) przez pół godziny próbowała mi wmówić, że moje stacje są szkodliwe dla sieci radiowej, ponieważ nadają pakiety z dużą częstotliwością. Wprost padły słowa o "robieniu pożądku" i pomimo tego, że być może zostały wypowiedziane "z rozpędu", to dokładnie je zapamiętałem.

Wiesz co jest w tym wszystkim żenujące? To, że ta sama osoba nadaję z samochodu co 30 sekund ramki z trzystopniową ścieżką, które powoduję kilka rzędów większe obciążenie dla RAN niż moje stacja pogodowe. Zasada jest taka, że jeżeli się czegoś wymaga od drugiej osoby (zwłaszcza w ten sposób), to wypadało by samemu tego przestrzegać. Osoba ta chyba zapomniałą, że PZK to nie jest wojsko, a ja nie jestem poborowym, który ma bezmyślnie wykonywać rozkazy.

Ochotę już miałem, w momencie kiedy próbowałem naszemu wspólnemu znajomemu coś wytłumaczyć. Szkoda, żę z wyszedł odgórnie z założenia, że rację może mieć tylko On. Teraz to niech On robi swoje, a ja też będę robił swoje i na tym poprzestańmy. Co do przemienników, to zawsze mnie jakoś ciągnęło w stronę Krosna dlatego raczej tylko korzystam z SR8T i SR8V