SR7UTM on air
Przemiennik D-Star w Tomaszowie Mazowieckim
Też chciałbym dołączyć z gratulacjami do grona zadowolonych, ale … Ale nie macie „szczęścia” w wyborze częstotliwości pracy przemiennika. Najpierw 439.700 a teraz 439.100 Czy naprawdę nie może ten przemiennik być na innej częstotliwości ?
Już dawno temu ktoś sprytny przewidując szybki rozwój D-STAR -owych przemienników zaproponował ich lokowanie w paśmie 70cm na częstotliwościach: 4xx.xxx,5 MHz. Nie będę rozpisywał się nad płynącymi dla nas z tego korzyściami . Wymienię tyko trzy: ład, porządek, lepsze wykorzystanie pasma. Czytając wpisy: „lokalna delegatura UKE nie panuje na sytuacja” , „To nie nowość, że z UKE wychodzą takie kwiatki.” , „UKE to już dawno się nie zna na niczym tylko kasiorę chcą za wszystko. Ale chłopaki ciała dali, 432.100 to ja nie wiem czy można wybaczyć.” odnoszę wrażenie, że piszący te słowa zapomnieli, iż urząd wydaje stosowne pozwolenia na podstawie złożonych wniosków w których wnioskujący podają częstotliwość pracy urządzeń, moc, lokalizację itd. To nie UKE jest winny panującemu bałaganowi w wydanych pozwoleniach dla amatorów. To krótkofalowcy, krótkofalowcom „zgotowali ten los”.
Proszę mi wybaczyć i nie mieć do mnie żalu o wpis w tym wątku - moje uwagi nie dotyczą wyłącznie SR7UTM, ale odnoszą się do panującej sytuacji wydanych pozwoleń w służbie radiokomunikacji amatorskiej. Życząc dalszych sukcesów wszystkim przyczyniającym się do rozwoju radioamatorskiej działalności liczę na wcześniejsze, wnikliwe analizowanie składanych do UKE wniosków.


  PRZEJDŹ NA FORUM