Honorowe krwiodawstwo - chcecie pomóc? To proste!
Ja nie mogę poszczycić się kilkudziesięcioma litrami oddanej krwi, bo mam na liczniku zaledwie 7,5 litra za ostatnie 9 lat. Ale z racji rzadkiej grupy: B RH-D oddaję zawsze gdy ktoś krew tej grupy potrzebuje. Tak stało się wczoraj w Rzeszowie( Przepraszam Piotra SP8MRD, że go nie odwiedziłem w QRL-u, ale przeszkodą było właśnie oddanie krwi). Czekałem 3 godziny, żeby oddać krew dla Małgosi -bardzo chorej na białaczkę, 13-stoletniej dziewczyny. Będzie miała w poniedziałek operacje. Jeśli możecie, to oddajcie krew o tej grupie do banku Krwi dla Małgorzaty Czarnoty ,Uniwersytecka Klinika Dziecieca, ul. Gebali 6, 20-093 Lublin. Oddział Hematologii, Onkologii i Transplatologii Dziecięcej. Lekarz prowadzący-Teresa Odoj. Może dla niektórych będzie to początek przygody z Honorowym Krwiodawstwem...

73! Robert SQ8JMZ