ANTENA DELTA wg M0PLK 1 kW V2012 WIELOPASMOWA ALUMINIOWA
Proszę o komentarze.73.
    SP2LIG pisze:

sp9coo pisze:

Mówią że tylko stare i dobre to wino i skrzypce ,fider powinno się wymienić po około 3-4 latach i to się sprawdza.

Grzegorz veto, moje fidery wiernie mi służyły w czasach CB i tak służą do dnia dzisiejszego, oczywiście w bardzo dobrej kondycji. Tak minęło ponad 20 lat. Zapewne powiesz że jestem szkotem.
    Co do pierwszej części Twojego cytatu to masz to samo zdanie co i ja, ale póki co niech spełniają swoje zadanie nadal.

Obaj macie racje
1. koncentryk chocby najlepszej jakosci wymaga odpowiedniego traktowania i moze zyc dlugo i szczesliwie.
2. obecnie oferowane kable koncentryczne ( niska i srednia polka) hmmm....
im nie pomoze nawet zawijanie w kolderka dwa sezony i zlom, choc mialem tez w reku takie ze szkoda by bylo marnowac wtyki i lutownice aby je podlaczac... po prostu badziew i zlom.

u mnie prawdziwe H1000, H2000 , prawdziwy RG213 zyja juz dwadziesica lat
choc do 75 ohm wojskowych kabli im daleko

jednym slowem o fidery nalezy umiejetnie zadbac ... i powinno byc o.k.

sq8z