wymiana licencji
    sq7hje pisze:

    Przede wszystkim dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dla rozjaśnienia sytuacji... moja licencja została wydana z 1998r i była ważna do wrześna 2014r.
    Świadectwo uzdolnienia mam CEPTowskie wydaje jeszcze przez PAR. Prócz daty ważności muszę "zameldować" stacje w nowym QTH . Fakt , że do najbliższego oddziału mam ~45km ale wybiorę się tam osobiście.

Coś motasz.
2014-1998 = 16 lat a chyba jeszcze w 1998 roku licencje wydawane były na czas nieokreślony. Dopiero licencja z napisem kat. 1 CEPT Amateur Radio Licence były już z określonym terminem ważności. Dlatego teraz co 10 lat należy je wymieniać.

Druga sprawa. Uprawnienia operatorskie straciły już ważność. Musisz mieć Świadectwo Operatora klasy ... w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej formatu A5. Mała kartka A6, ze zdjęciem, składana jeszcze na pół już jest nieważna.
Napisz, bo jestem ciekawy, jakie masz nazwy na swoich uprawnieniach/ świadectwie i na licencji?


  PRZEJDŹ NA FORUM