Coraz ciekawsze odpowiedzi z UKE
uke portable mobile
    SP3OSJ pisze:

Mateuszu SP8EBC skad taki zdecydowany i stanowczy ton Twojej wypowiedzi, w stosunku do mojej skromnej osoby? Taki stary krótkofalowiec a taki mądry. Zapewne należysz do tych którzy wszystko wiedza najlepiej ale jedna rzecz jest dla mnie nie jasna, o jakim syntezerze mowy napisałeś? Gdzie ja miałbym go wykorzystywać? Czy czasem "syntezę czestotliwosci" nie pomyliłeś z "syntezerem mowy" która czasami jest w komputerze, do czytania filmow z napisami - dobre dla tych co nie nadążają. Napisaleś też że "Na koniec nie będzie ci wolno nadawać czegokolwiek innego niż analogową fonię AM". Słusznie, doświadczenie mi podpowiada że trzeba słuchać starszych kolegów, dlatego jak tylko będę mógł latając nadawać w analogu to tylko przez AM - będę się łamał. No tak, ale na razie latać nie mogę i "posyłać" telemetrii czy cokolwiek innego, dlatego jeszcze jej nie posyłam ani AM w analogu, ale pisać mogę, i cokolwiek innego.

Ton jest zdecydowany, ponieważ ty razem z sp9tnm działacie na szkodę WSZYSTKICH krótkofalowców w SP.

Reszty nawet nie zrozumiałeś, bo raczysz się wychylać nigdzie poza pasma amatorskie. Pisząc AM nie chodziło mi o łamaniec /am ale o modulacje amplitudy. W paśmie lotniczym, obejmującym zakres 118MHz - 136MHz nie wolno używać niczego innego niż A3E, czyli analogowej radiotelefonii w modulacji amplitudy. Wnioskowałeś o pozwolenie "właściwe dla pokładowej stacji lotniczej", czyli pozwolenie na lotniczy radiotelefon pokładowy pracujący w paśmie lotniczym!!!!

Chcesz legalnego nadawania w paśmie amatorskim z powietrza? Rób dalej to co robisz, to będziesz miał conajwyżej oficjalny zakaz. Na pewno wszyscy będą ci (wam) bardzo wdzięczni. Ludzi waszego (tzn twojego i sp9tnm) pokroju powinno eliminować się ze środowiska, bo działacie ewidentnie na jego szkode.