Uziomy - łaczyć czy nie
    SO1D pisze:


    No i gdzie tu jest cokolwiek napisane o transformatorze bezpieczeństwa?
    Umiesz czytać ze zrozumieniem?

    Niestety Tobie bliżej do sadzenia się.


"Transformatora separacyjnego (rozumiem, że chodzi Tobie o tzw. transformator bezpieczeństwa, bo myśmy wyżej dyskutowali o autotransformatorze, ale to nieco inna bajka) z jednym uzwojeniem dotąd nie spotkałem. Sens separacji jest w tym, aby właśnie były dwa rozdzielone od siebie elektrycznie uzwojenia."
Czy ja tu powiedziałem coś złego? Mnie się wydaje że nie.

Ogólnie transformator separacyjny powszechnie jest stosowany jako transformator bezpieczeństwa. Stąd zrozumiałem z Twojego wpisu, że masz na myśli (pisząc jako laik) właśnie transformator bezpieczeństwa. Powtórzę jeszcze raz, pisałeś że jesteś laikiem i to budowlańcem, więc moim zamiarem było wyjaśnienie dla Ciebie Kolego - z uprzejmości, a Ty się na mnie sadzisz za to, że odpowiedziałem na Twoją wyraźną prośbęwesoły
Musisz się zastanowić - jesteś laikiem i pytasz czy jesteś fachowcem i nie pytasz bo wiesz. wesoły wesoły




Dobra, to masz inny link (bo w powyższym producent chyba rzeczywiście coś pomieszał, dzięki za czujność bo nie zauważyłem schematu) - za to ten będzie zapewne pasował na zicher:

http://www.ce-partner.pl/Regulowany-transformator-laboratoryjny-Thalheimer(28,114967,36524).aspx

http://www.oldtimeradio.de/WER608.php
Stelltrafo mit galvanischer Netztrennung. Leistung 1680 Watt. Ausgangsspannung feinfühlig stufenlos regelbar durch großen Drehknopf von 0 - 280 Volt.

W moim zupełnie swobodnym tłumaczeniu: Autotransformator z separacją galwaniczna. Moc 1680 W. Precyzyjna, bezstopniowa regulacja napięcia w zakresie od 0-280V.

Tu inny ale genau to samo:
http://www.radiomuseum.org/r/messge_zwo_trennstelltrafo_lts_002lt.html

i jeszcze inne:







Z powyższego widać. Władek właściwie nic nowego nie wymyślił, bo Niemcy byli szybsi i wynaleźli Trennstelltrafooczko


Pozdrawiam!


  PRZEJDŹ NA FORUM