Przewód na antenę drutową
Janku SP3NYU,
Jak byś zechciał przeczytać:
1.wpis SP9FYS z godz. 20.53 #1923677:
"Powłoka PCV na tych przewodach jest zwykle przezroczysta co powoduje szybką jej degradację pod wpływem ultrafioletu."
2.wpis SP9COO z godz.16.00 #1923709
"SP7SZG te kable są przeznaczone do wewnątrz i skład chemiczny jest dość ubogi dlatego nie są odporne na UV kolor i przeźroczystość nie ma z tym nic wspólnego "

Stwierdzenie nr1 absolutnie kwestionuję, i stąd moje dalsze dociekania.
Stwierdzenie nr2 popieram w części "przeźroczystość nie ma z tym nic wspólnego" - bo to prawda, natomiast za diabła nie dociera do mnie "ubogi skład chemiczny". Jestem bardzo ciekaw, jak wygląda bogaty, i jakie kryteria ubóstwa zastosowano by stworzyć takowe stwierdzenie.
Jak widać, stwierdzenie nr2 przeczy stwierdzeniu nr1, poczekam na dalszy rozwój, może nauczę się czegoś nowego.
Co to jest fotodegradacja to wiem, jak również wiem, co to fotopolimeryzacja. O tym drugim nie można zapominać, ponieważ bardzo często jest procesem przeważającym powodującym zmianę własności mechanicznych w kierunku pogarszającym zmiany odporności na ściskanie i/lub zginanie. Jak do tego doda się zanik plastyfikatorów w procesie migracji ("wypocanie") lub wymywania, to mamy już mniej więcej obraz procesu degradacji.
Pozostaje jeszcze kwestia postu #1923910 by SP9FYS który dziwnie zniknął, ale szczęśliwie został odnotowany przez mój czytnik, i chcę zauważyć, że do spraw zgodnych z zasobem mojej wiedzy i doświadczenia nie potrzebuję, by "Grzegorz dostatecznie dobitnie wyjaśnił;" bo ja to wiem od dawna, i nie ja powinienem być tych wyjaśnień adresatem (patrz punkty 1 i 2).
Co do sprawy stabilizatorów lub filtrów UV, to jest już prawie nowa, szybko rozwijająca się dziedzina wiedzy, nie zamierzam jej zgłębiać z wyjątkiem niektórych zagadnień aplikacyjnych.


  PRZEJDŹ NA FORUM