Zawody aktywności na UKF/VHF i mikrofalach
    SQ9MES pisze:

    Ok dziękuje Tadeuszu za pomoc, podpowiedz jeszcze gdzie mam podesłać log, w sumie tylko do kontroli.
    W pierwszym poście napisałeś na austriacki serwer, a w trakcie zawodów kolega podpowiadał że na słowacki?

    Ps. Faktycznie polskich stacji jak na lekarstwo.


Wybacz, że dopiero dziś odpisuję, ale od niedzieli byłem poza domem.
Te zawody są organizowane przez wiele krajów europejskich w uzgodnionych terminach. Niestety, w SP, PKUKF nie podjął tej inicjatywy i nie organizuje zawodów w tych terminach. Mam nadzieję, że może to się w przyszłości zmieni. W takiej sytuacji logi są wysyłane do swoich organizacji w poszczególnych krajach. Możesz więc swój log wysłać również i do OM. My możemy swoje logi wysyłać na server OE i tam jesteśmy klasyfikowani. Na koniec roku po rocznym podliczeniu każdy uczestnik otrzymuje dyplom za udział w tych aktywnościach z podaniem które miejsce w konkretnej kategorii osiągnął. Tu nie wysyła się logu do kontroli. Nie chcesz być klasyfikowany i nie chcesz dyplomu, logu nie wysyłasz i nikomu z tego powodu punktów nie odbierasz.
A teraz odpowiedź na Twoje pytanie:
Jak należy wysłać log zrobiony w Saidze na server w OE.
1. Musisz mieć plik logu w saidze w formacie .edi. To jest podstawa. Zakładam, że log masz w Saidze. Plik może się przykładowo nazwać: sq9mes_144_2014_08_17.edi. Plik ten w Saidze znajdziesz w katalogu SaigaContest w podkatalogu Logs.
2. Następnie wchodzisz na server w OE.
Adres: http://mikrowelle.oevsv.at/v_upld/prg_list.php?reset=1&PHPSESSID=5022799fo2rl8klr5q1je4ev10
Tam masz tabelę.
3. Klikasz na piątą kolumnę "EDI Logfile Upload" podświetloną na żółto.
4. Otwiera się okno "Contestauswerung" i nowa tabelka. W tabelce wpisujesz swój adres mailowy w miejscu e-mail.
5. Klikasz w tabelce na wiersz wyżej w pozycję: "EDI Logfile" "Przeglądaj" i szukasz w Saidze w podkatalogu Logs swojego pliku sq9mes_144_2014_08_17.edi. Jak go znalazłeś, klikasz dwa razy na niego i ładujesz. Następnie klikasz na wiersz trzeci na przycisk opisany "EDI Logfile Upload"i plik wchodzi na server. Gdy wszystko jest ok, dostajesz na ekranie wydruk swoich łączności.
6. Aby zobaczyć swój log w tabeli, wracasz do niej. Jest to tabela, która wyświetliła Ci się po wejściu na server. Klikając w tabeli na ostatnią pozycję w wierszu podświetlonym na żółto "Teilnehmer" otwiera się okno w którym widzisz wszystkie logi jakie dotychczas były na server wrzucone dotyczące konkretnych aktywności.
Pozdrawiam. Tadeusz SP8DXZ.


  PRZEJDŹ NA FORUM