Robak komputerowy
    sp4jfr pisze:

Tomku SQ8OOE, system operacyjny nie ma wpływu na spam docierający do konta pocztowego będącego na serwerze.

A o cóż pyta pytający? Czy nie o przyczyny zwiększenia się ilości spamu na swoim koncie? Otrzymuje sugestię aby zmienił system operacyjny na Ubuntu? Więc gdzie sens ? Gdzie logika ?
Nie twierdzę, że Ubuntu jest zły (sam pracuję na pewnej odmianie linuxowej) - jednak proponowanie komuś, kto nie jest zbyt biegłym w obsłudze komputera (a na podstawie zadanego pytania tak można mniemać o pytającym) instalację linuxa jest delikatnie mówiąc pomyłką. Czy aby na pewno proponowaną po to, aby pomóc?

Czy kolega nie zauważa pewnej ogólnej prawidłowości typu:
- pytanie: mam wirusy, nie wiem co zrobić (pytany własnym pytaniem pozycjonuje się do roli 'lamera')
- odpowiedź: zainstaluj UBUNTU (odpowiadający własną odpowiedzią pozycjonuje się do roli 'guru')

A tak naprawdę: czy pytający to naprawdę 'lamer', a odpowiadający to 'guru' ? Co więcej - czy odpowiadający naprawdę chce pomóc pytającemu?