Tym Panom juz dziekujemy!
Rece opadaja.
    SO1D pisze:

    Wyglada na to, ze nasze Pozwolenia maja znacznie więcej dziur.


Ja MAiCowi dwa miesiące temu wprost zadałem pytanie następujące (dzwoniłem dziś do MAiC i dowiedziałem się, ze Departament Prawny nadal pracuje nad odpowiedzią):

Art. 146 ust. 1 pkt. 1 Ustawy Prawo Telekomunikacyjne stwierdza, że "Warunki wykorzystywania częstotliwości powinny określać w szczególności: dla urządzenia radiowego naziemnego (...)
a) częstotliwość lub częstotliwości graniczne kanałów lub zakresów częstotliwości albo numery kanałów,
(...)
d) polaryzację, wysokość zawieszenia i charakterystykę promieniowania anteny nadawczej,
e) rodzaj sygnału i parametry techniczne jego nadawania"
Na wydawanych przez Prezesa UKE Pozwoleniach Radiowych w Służbie Amatorskiej brak jest powyższych informacji. Jakie jest uzasadnienie faktyczne i podstawa prawna pominięcia tychże elementów ustawowych, kto zadecydował o ich pominięciu i czy ich brak nie powoduje nieważności tegoż Pozwolenia?

a zadałem je po to, aby po chwili zadać kolejne:

Jeśli Pozwolenia Radiowe w Służbie Amatorskiej wydane bez umieszczenia w nich określeń ustawowych wymaganych przez Art. 146 ust. 1 pkt. 1 lit. a), d) i e) Ustawy Prawo Telekomunikacyjne są ważne i pozbawione wad prawnych, to czy uprawnione jest złożenie przez Podmiot Uprawniony wniosku o wydanie Pozwolenia Radiowego z jednoczesnym wnioskiem o nieumieszczanie w nim określenia ustawowego wymaganego przez Art. 146 ust. 1 pkt. 1 lit. b) Ustawy Prawo Telekomunikacyjne lub złożenie przez Podmiot Uprawniony wniosku o zmianę posiadanego Pozwolenia Radiowego w sposób polegający na wykreśleniu z niego określenia ustawowego wymaganego przez Art. 146 ust. 1 pkt. 1 lit. b) Ustawy Prawo Telekomunikacyjne a jeśli nie, to jaka jest podstawa prawna wydania w takiej sytuacji decyzji odmownej?


  PRZEJDŹ NA FORUM