Jak zostać krótkofalowcem - kilka przemyśleń
    SQ9JXB pisze:

man103 pisze:

To jeszcze raz ...ja
      Do SO5WM:
      Nie mow , ze jestes ...krotkofalowcem! Jestes ...."przedszkolakiem i adeptem" ...krotkofalarstwa. Duzo "rzeczy" to dopiero Ci sie ...wydaje. Pamietaj, ZAWSZE znajdzie sie "ktos lepszy" co Ci udowodni, ze brzydko mowiac jestes ...idiota. Uzywajac deliktatnych okreslen ..... to, ze nie masz racji. Do polowania na muchy nie wyciagamy armaty, uzywamy gazety lub specjalizowanej ...klapki. Jeszcze duzo zycia przed Toba! I musisz sie pogodzic z tym, ze ZAWSZE znajdzie sie ktos lepszy od Ciebie. To jest tylko kwestia ..... czasu. Co do kwesti ...radio czy antena? Powiem tak ....NAJWAZNIEJSZY to jest ....operator! I jak mozesz to inwestuj w ...siebie. Dobry operator z dupianym wyposazeniem dalej jeszcze jest lepszy niz dupiany operator z najdrozszym sprzetem. Kwestia popularnosci emisji ..cyfrowych. Powiem tak (moim zdaniem hi).... to sporowadza sie do naciskania klawiszy typu F1, F2 itp. Czyli mowiac prosto .....po przeszkoleniu malpa tyz nawiaze QSO! A cala wyzszosc to "spelnienie" tych ktorym nie powiodlo sie np na CW, podkreslam ...to JEST MOJE ZDANIE!.
      Osobiscie nie mam nic do Ciebie. I nie chce abys to bral do siebie. Po prostu ...."podlozyles" sie.
      Sa to pewne "prawdy" zwiazane z .....doswiadczeniem zyciowym. A te rzeczy przychodza z wiekiem. A i to nie do wszystkich!

Milego wieczoru

Szanowny Kolego KRÓTKOFALOWCU

Nie masz pojęcia o emisjach cyfrowych że takie bzdury piszesz,nie masz pojęcia o KULTURZE OSOBISTEJ że robisz jazdę po nowym Koledze któremu spotkało się to hobby.

Utwierdzasz mnie w przekonaniu o pseudo wyższości starych krótkofalowców nad młodszymi.
    Jeżeli twoje pisanie jest wyrazem Twojego podejścia do tematu i hobby a także ludzi to może masz coś wspólnego z ZGPZK?

Zawsze tak po ludziach jeździsz?

Szanowny Janku

Jak nazwiesz kogos kto ma znak ok 6 miesiecy? Ktory udowadnia na sile, ze nie potrzeba mu organizacji, klubu itp? Miota sie i usiluje wywazac otwarte drzwi? Przeciez nie on pierwszy i nie ostatni ma takie polozenie i problemy? Jest mlody, stazem i wiekiem. Wydaje mu sie ze w sieci znajdzie dokladne rozwiazanie swoich ...problemow. Na uwagi, ze byc moze trzeba podejsc i sprobowac rozwiazac sprawy antenowe w inny sposob to je ..ignoruje. Byc moze te wspaniale rozwiazania z sieci nie zdaja u niego egzaminu z powodu braku wiedzy, umiejetnosci, przyrzadow pomiarowych? Gdyby znalazl kolegow ktorzy maja wieksza wiedze i praktyke, maja dostep do lepszego oprzyrzadowania to byc moze bylby juz pare krokow ..dalej? A gdzie znajdujemy "towarzyszy niedoli" o podobnym zainteresowaniu? Zazwyczaj w klubach krotkofalarskich. Na forach takich jak tu to w zasadzie sie ..."madrzymy". Po prostu znam duzo ludzi mlodych i zaczynajacych "prace" w naszym hobby. Zarowno wiekiem jak i stazem. Ja sie nie wymadrzam ani nie wywyzszam!! Po prostu staram sie przedstawic sprawy tak jak je TO JA WIDZE!! Jak zauwazyles w/w "kolega" staral sie nas przekonac jakim to on nie jest wspanialym informatykiem. Nie trzeba bylo dlugo czekac aby inny kolega udowodnil mu ze w zasadzie to niema racji. Czyli nie jest az takim wspanialym ...informatykiem. Jest mlody, jeszcze duzo przed nim ...rozczarowan i uwag ktore bedzie musial ....przelknac. Ja mu tam wrogiem nie jestem. Szanuje kazdego, starego czy mlodego! Ale uwazam, ze nalezy zwrocic uwage jesli ...bladzi.

Co do emisji ..cyfrowych. Szanuje Twoj dorobek i innych kolegow. Jest mi to CALKOWICIE obojetne kto jakimi emisjami pracuje. Moglbym powiedziec, ze troche emisji cyfrowych .."liznalem". Czasami korzystam z nich jak mam do dyspozycji bardzo mala moc i antene typu kawalek DWZO. Zgodzisz sie ze mna ze KAZDEGO srednio inteligentnego krotkofalowca, jak mu zainstalujesz oprogramowanie na kompie, wpiszesz makra, na kartce napiszesz co ,kiedy i gdzie nacisnac, to juz jest gotowy do przeprowadzenia lacznosci. A sprobuj to zrobic na CW?

Co do "jazdy" - to akurat nie jest to moje ani hobby ani nie sprawia mi to przyjemnosci! Zreszta wydaje mi sie, ze to jeszcze nie byl "najciezszy" sposob wyrazania swojej opini na tym forum? Sadze, ze jest sporo kolego ktorzy pod tym wzgledem to mnie przewyzszaja o "pare klas"!! I to zarowno starszych jak i mlodszych wiekiem i stazem.

...zyj i daj zyc innym....