Świat Radio 7/2014
Qubical Quad
    sp6nic pisze:

Myślę że takiej liczby krótkofalowców jaka jest w tych krajach. Ale chyba nie tylko. Czasami wpadają mi w łapy czasopisma wydawane przez inne związki krótkofalarskie. Nadziwić się nie mogę, jak tacy Grecy, czy Chorwaci a nawet Białorusini na ten przykład, mogą wydawać czasopismo na poziomie naszego ŚR w ramach związkowej składki członkowskiej ?! Liczba krótkofalowców jest w tych krajach mniejsza niż u nas. Wot zagwozdka ?! wesoły

Trochę może niemodnie ale wrócę na moment do zamierzchłych czasów. Krótkofalowiec Polski wydawany był wtedy chyba jakąś techniką powielaczową i miał format A5.
Nie było jeszcze profesjonalnego oprogramowania do składu. schematy bywało że były kopiami odręcznych rysunków ale w takim każdym KP było kilka technicznych publikacji
urządzeń wartych skonstruowania. Dziś naprawdę ciężko o taką ilość merytorycznej zawartości w dostępnych polskich periodykach.

jacpr pisze:

...
    Obecne media nie kieruja sie zawartoscia merytoryczna, ktora jest zupelnie drugorzedna strona, kieduja sie sprzedaza i zyskiem. Zysk czerpie sie ze sprzedazy, reklam i powiedzmy dodatkow (jak np. Znajdowanie jeleni na darmowe pisanie). Sa jeszcze rzeczy inne niepoliczalne. Pisanie wysoko specajlistyczne i merytoryczne przy takich zalozeniach targetowych jest dzialaniem na szkode firmy bo pociaga za soba dodatkowe koszty ktore zanizaja rentownosc! Zatem pisanie pod publike, pod amatorow ktorzy glownie czytaja 1-2 teksty plus reklamy jest glownym zalozeniem redakcji. Jak sie uda przy okazji oskubac paru autorow to zysk jest wiekszy. Zysk z pisma ma miec wlasciciel, zatrudnieni redaktorzy a cala reszta nie! I nie ma w tym nic niezwyklego ani nie normalnego.Dlatego pisma wysokospecjalistyczne majaw tej chwili mocnych patronow - fundacje, stowarzyszeni3, agencje, uczelnie etc ktore potrafia zapewnić poziom merytoryczny i plynnosc finansowa.Albo sa to periodyki internetowe ktore sa prowadzone czesto jedno lub kilku osobowo. Moze to ten kierunek? Zanim będziecie wymagac innego celu niz ma r3dakcja warto znac oba cele. Tutaj sa wyraznie inne.

nie do końca sie z tym zgodzę - proponuję zapoznać się z kilkoma numerami "Przeglądu Telekomunikacyjnego"