Nowy kf QRP .
@Piotr - Filtr jest NIEZBĘDNY, bo inaczej okropne śmieci wychodzą do anteny. Jak bardzo śmieci? Otóż KL-203 powodował o wiele więcej TVI niż wzmacniacz lampowy na 2x4CX250. Różnica była taka, że z lampowego można było pracować QRO cały czas bez żadnych "efektów ubocznych", a KL-203 "załatwiał" odbiór starej analogowej TV w promieniu kilku domów nawet przy niepełnym wysterowaniu. Mówię o okolicach Warszawy sporo lat temu.
Ten wzmacniacz wymaga też przeróbki układu, który ustawia bias - musi być o wiele "twardszy" i wtedy poziom emisji niepożądanych znacząco się zmniejsza. Polecam lekturę w pierwszej kolejności tu , potem tu , a potem tu (duże opracowanie, lektura na zimowy wieczór) , a także tu jest dużo na temat niezawodności tranzystorowych wzmacniaczy .
Naprawdę warto dokładnie przeczytać dokumenty, które zalinkowałem. To, że KL-203 śmieci jak sto choler, nie znaczy, że nie można z tego CBcznego "dopalacza" zrobić taniego ale porządnego urządzenia. Dzięki, że poruszyłeś temat, bo taki wzmacniacz do małego QRP aż się prosi wykorzystać w praktyce.


  PRZEJDŹ NA FORUM