Nowy kf QRP .
Powiem tak po obejrzeniu na yt krótkiego filmu oraz przeczytaniu opisów. Oni od dawna przymierzali się do nastepcy X1M. Na wielki plus jest AGC i to niezły (a tego brakuje w X1M), kwarcowy filtr CW narrow (szkoda, że 500Hz, a nie 300Hz, ale nie można mieć wszystkiego, w X1M był tylko jeden filtr na SSB), o wiele wyzsze IP3 mieszacza (diodowy z dopasowanych kwartetów dobrych diod), noise blanker, filtry na wszystkie pasma włącznie z WARC, a do tego reflektometr. Ma juz tłumik (X1M nie miał, mimo to, że taka opcja była). Brakuje IF Shiftu i autonotcha, ale nie można mieć wszystkiego. Na minus - kolorowy wyświetlacz prawdopodobnie wrażliwy na uszkodzenia oraz zagnieżdżenie wszystkiego w menu. Ja bym chciał mieć takie cos jako transceiver "terenowy", który zabrałbym zamiast ciężkiego i wielkiego FT80C. Biorę akumulator żelowy, takie pudełko, mikrofon i klucz oraz zwijaną antenę i jazda w teren.
Co do mocy - ja nie widzę problemu. Nie bardzo wyobrażam sobie pracować QRO na przykład z gór, gdzie nie masz innego zasilania od tego, które na własnych plecach wniesiesz. Z 5-20W się da.