Alinco DR112 uszkodzenie tranzystora od załączenia zasilania
Zamiennik tranzystora 2SA1213Y
Witam
Panujące od kilku dni upały spowodowały uszkodzenie tranzystora załączającego zasilanie w Alinco DR112. Objawem jest załączenie radia od razu po podaniu napięcia przy wyłączonym przycisku POWER (widać, że nie jest podane pełne napięcie bo wszystko jest przygaszone),
Uszkodzony tranzystor wg dokumentacji to 2SA1213Y no i tutaj zaczyna się problem, bo nigdzie nie można go w Polsce kupić (przynajmniej ja nie znalazłem).
Dlatego chciałbym kolegów zapytać co wstawić zamian. Oczywiście chodzi o tranzystor w obudowie SOT89 i podobnych parametrach.
Pewnym rozwiązaniem byłoby wstawienie tranzystora w obudowie "przewlekanej" i dolutowanie kabelkami, jednak takie rozwiązanie chciałbym wykonać jak nie będę miał już innego wyjścia. Dobór tranzystora w takim przypadku już nie będzie problemem.