N1MM + PLUS
    SO5WM pisze:

    możliwe do włączenia przy dodawaniu qso pole na częstotliwość wesoły czyli na apli dodawania qso mogę sobie włączyć to pole przez co program mi może pasować nie tylko do zawodów ale tez jako program do wszystkiego bardzo szczęśliwy


można - wprowadzasz f do pola callsign i naciskasz ctrl-enter -> częstotliwość zostanie przypisana do wprowadzanego QSO
poza tym, przypuszczam, że można to zrobić też inaczej (dodatkowe pole w entry window) przez definiowanie własnego contestu -> http://n1mm.hamdocs.com/tiki-index.php?page=The+User+Defined+Contest+Editor - nie chce mi się tego sprawdzać, bo tekstu dużo, a zawody w któ®ych biorę udział są już zdefiniowane.
Na koniec dwie uwagi:
- używanie n1mm jako loggera do pracy bieżącej nie jest zbyt wygodne - z wielu względów o których nie raz już było tu pisane
- używanie n1mm w zawodach bez automatycznego pobierania z radia danych jest trochę przerostem formy nad treścią. Kabel komunikuje radio z programem w obie strony -> nie tylko pobiera f ale też wszystkie parametry transmisji możesz podawać z komputera - i automatyzować co tylko się da.

Poczytaj dokładnie instrukcję do n1mm - z prezentacji twórcy tego wątku dowiedziałem się, że manual do n1mm ma ponad 700 stron ;-)
pozdr


  PRZEJDŹ NA FORUM