Do czego przydaje się krótkofalówka niektórym.
pomagacz maturalny
    SQ8OQE pisze:

Oj tam oj tam. Jak by paru obrotnych absolwentów zaczęło używać zamiast prostych PMRów jakiego rozpraszania widma z frequency hoppingiem to by nie było tak łatwo (a śmiem zaryzykować, że oprócz wojska nikt by ich nie złapał) lol . Trochę szybkiej logiki programowalnej i da się zrobić coś takiego bardzo szczęśliwy. No i z takim szpejem to co najwyżej kadry z Motoroli czy innego Harrisa albo Rudego Szwarca by ich łapały a nie nasza lokalna milicja.

A tak poważnie to szczyle mogły użyć jakiegoś bardziej profi sprzętu typu DMR + szyfrowanie i nie stać zaraz pod szkołą. Głupich nie sieją sami się rodzą a maturę mogli by już rozdawać bez egzaminu bo ten papier i tak o niczym nie świadczy.