Sputnik 1 - łączność na KF
KOSMICZNI HAKERZY

I PIRATI DELLO SPAZIO
reżyser: Alessandro Bernard, Enrico Cerasuolo, Paolo Ceretto
film dokumentalny, Włochy, 2007, 52 min.
5.00
GŁOSUJ
15 głosy | 203 miejsce w rankingu
W latach 60-tych dwóch młodych entuzjastów radioamatorów z Turynu słuchało odgłosów z kosmosu za pomocą własnoręcznie wykonanego sprzętu. Pewnej nocy, kilka tygodni przed historycznym lotem Gagarina, nagrali coś innego i dziwnego, coś, co na zawsze zmieniło ich życie.

Kosmiczna pasja Achille'go i Giovanbattisty Judica-Cordiglii rozpoczęła się w 1957 roku wraz z wystrzeleniem w przestrzeń międzyplanetarną Sputnika 1. Dużą rolę odegrały też filmy fabularne o tematyce fantastycznej, które rozpaliły ciekawość braci. Pamiętnej nocy nagrali bicie serca oraz oddech człowieka w agonii. Były to ostatnie sekundy życia rosyjskiego kosmonauty. Nie wiedzieli, że słuchali tajnej transmisji radiowej Sputnik - Ziemia. Dzięki swemu talentowi i ciekawości bracia kontynuowali nagrywanie odgłosów z lotów kosmicznych. Podczas zimnej wojny, gdy supermocarstwa USA i ZSRR prześcigały się w technologicznych i militarnych wynalazkach oraz ideologicznej supremacji, w szaleństwie wyścigów kosmicznych nie zauważyły, że są podsłuchiwani przez dwóch kosmicznych hakerów.

Bracia wystąpili w konkursie wiedzy o kosmosie we włoskiej telewizji i łatwo go wygrali. Za wygrane pieniądze kupili bilety do Stanów Zjednoczonych. Szefowie NASA z początku nie wierzyli, gdy bracia puścili im taśmę z odgłosami wydawanymi przez astronautę Johna Glenna, lecz szybko uznali ich talent i efekty pracy.

czytaj wiecej: http://www.planeteplus.pl/dokument-kosmiczni-hakerzy_29332#ixzz30mPeaZ7N


  PRZEJDŹ NA FORUM