Projekt Rozporzadzenia w sprawie pozwoleń
Marku nie kombinuj. Trzeba czytać cały projekt a nie wybrane fragmenty.
Par. 7, pkt 3 dotyczy pozwoleń tymczasowych i dodatkowych, czyli po naszemu kontestowych i okolicznościowych.
Natomiast par.9 dotyczy pozwoleń podstawowych.

Przykład, którego tak nie lubisz.
SP8PRL otrzymuje pozwolenie na znak okolicznościowy, bo ma zamiar pracować z chełmskiego rynku a nie adresu wymienionego w pozwoleniu. W przypadku np stacji harcerskich - z obozu na drugim końcu Polski.
Znak klubowy (podstawowy) "pozostaje" w siedzibie klubu a z rynku czy obozu pracuje stacja okolicznościowa.
Stacja okolicznościowa lub kontestowa może używać tego samego znaku pracując jednocześnie na 80m jak i 40m, lub 80m i 2m i mie musi korzystać z tego samego stolika.

Par. 9 - jako zalecenie i powszechnie przyjęte zwyczaje stosujemy w przypadku uzywania znaku podstawowego z innej lokalizacji niż wymieniona w pozwoleniu, np SP8PRL/8, SP8PRL/m, /p.
Taki był zamysł autorów tego projektu. To przecież nic nadzwyczajnego, bo to jest od dawna stosowane ale dotychczas nie było jednoznacznie opisane w przepisach a tym bardziej w projekcie MAiC przedstawionym wówczas do konsultacji.
Być może, wielu czytającym projekt PZK wydaje się za bardzo szczegółowy i wystarczyłyby, tak jak jest obecnie 2 strony formatu A4 zapisanymi samymi ogólnikami ale jak życie pokazuje, takie prawne ogólniki wprowadzają dwuznaczności i dowolną interpretację przez wszyskie strony.


  PRZEJDŹ NA FORUM