Brak Uziomu a montaż anteny KF
    SP820126 pisze:

SQ1prb dodam, ze miejsca polaczen w ziemi powinny byc owiniete, zabezpieczone przed wilgocia.
    Mirek

Kolego Mirku - dokładnie tak jak napisałeś, wszystkie miejsca połączeń które znajdują się pod gruntem zostały zasmarowane pastą miedziową (Würth CU 800 ) oraz zabezpieczone taśmą samo-wulkanizacyjną,złącze przy podejściu do elewacji oraz przy oknie samą pastą a bednarka przy podejściu do elewacji została zalana betonem. Dodatkowo na rurce PCV umieściłem 2 x symbol uziomu (0,5m i 1,5m nad gruntem).
Jak to mówią lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć. A przy ewentualnym dochodzeni odszkodowawczym z ubezpieczenia, takie detale mają decydujące znaczenie i często ich brak powoduje nie możliwość uzyskania odszkodowania.
Prosiłbym o nie polemizowanie w tym zakresie - bo każdy robi po swojemu i jest kowalem swojego losu.