Przestrajanie GP7
Mam swoją antenę GP7 właśnie z tych czasów i zmontowałem ją zgodnie z załączoną instrukcją, wszystko było cacy do czasu kiedy antena odstroiła się sama(po ok 7 lat na dachu). Praktycznie SWR był wszędzie wysoki, wszelkie moje kombinacje nie dały rezultatu. Zadzwoniłem do Waldka i przedstawiłem jemu mój problem, diagnoza była szybka tj awarii uległ górny trap który nie podlega naprawie. Zamówiłem nowy trap, w międzyczasie antenę położyłem i stwierdziłem że wszelkie odległości zostały zachowane poza: ostatni odcinek(stroik)był podejrzanie krótki a mimośrodowy ring mocujący ów stroik był popękany. W czasie rozbiórki stroik uległ zgnieceniu. Więc szybko domówiłem u Waldka rzeczony ring i stroik.
Z ciekawości co było przyczyną awarii trapu postanowiłem trap rozebrać. Niestety budowa trapu(nitowanie)uniemożliwiła w warunkach domowych rozebrać trap bez jego uszkodzenia. W trapie są tylko dwa karkasy nawinięte grubym drutem aluminiowym który przy próbie rozebrania trapu uległ rozciągnięciu i został zerwany. Po szczegółowych oględzinach doszedłem do wniosku że trap był dobry a diagnoza nietrafiona.
Po dostarczeniu przez Waldka nowego trapu, ringu i stroika zmontowałem całość wg instrukcji która była razem z antena, niestety totalna porażka antena ogłupiała o SWR'e już nie wspominam. Kolejny telefon do Waldka, przedstawiłem kolejny raz problem i Waldek podał mi całkowicie inną wysokość/długość tego nieszczęsnego stroika. Po ustawieniu na podany wymiar antena zaczęła pracować poprawnie na wszystkich pasmach.
Przyczyną awarii anteny nie był uszkodzony trap tylko popękany ring mocujący który spowodował obsuniecie się stroika do środka trapu, sprawa banalna ale dopiero teraz jak już mam to przerobione.

Sprawdź jeszcze raz wszystkie wymiary i długość stroika, w moim przypadku do starej anteny był wskazany nowy wymiar długości stroika. Być może w Twoim przypadku jest podobnie. Sprawdź wszystkie połączenia części anteny czy przechodzi przez nie prąd tj przedzwoń ją.
Niestety podanych wymiarów już nie pamiętam. Antena spisuje się super, jest moją drugą anteną na KF'ie. Często z niej korzystam.