W miarę dobre używane radio
Mirek,
kol. SP2LIG ma braki i bedzie je dalej miał bo tak chce albo nie do konca ma świadomośc tych braków. Nie powinno sie źle mówic o zmarłych. Niestety kol SP2LIG JEST jedna z wielu "ofiar" nieprzemyslanych poczynan znanego na ślasku Śp. Gintera SP9ZW. Tego Gintera który był przeZ wiele lat wzorem do nasladowania i nauczycielem wielu pokoleń krótkofalowców. znałem Gintera od lat 70. patrzyłem ,słuchałem i uczyłem sie od niego jak wielu z nas. niestety przez ostatnie lata swojego zycia zdewaluował ON całkowicie swoje dobre imie, swój dorobek i swój autorytet. słynne kursy szybkościowe przygotowujace do egzaminu narobiły wiecej złego niz dobrego. Wmówiono ludziom zapaleńcom operatorow którzy postanowili emigrować z CB-radio że tak też się da. dzsiaj zbieramy tego efekty. zresztą to nie miejsce i czas aby naprawiac błedy innych. jedni sami zauważyli że coś jest nie halo a inni nie. I tyle w tym temacie. Zanim jeszcze CB oficjalnie ruszyło w SP krótkofalowcy na drodze ewolucji i to na całym świecie dopracowali wlaściwa metodyke szkolenia kandydatów, jest to sciezka postepowania która powtarzamy każdemu kolejnemu kandydatowi i dzieki której przychodza do Ham Radio właściwie przygotowani operatorzy i to tyle. czy się to komus podoba czy nie ale jest to scieżka sprawdzona i skuteczna.
I zaden argument z twoje mojej czy kogokolwiek strony nie zmieni jego poglądów i tyle.
Kol. SP2LIG mogę tylko zapytać o jeden drobiazg - ilu ludzi wyszkoliłes swoja metoda, mają dzisiaj licencje, są w pełni samodzielni na tyle że szkolą kolejna generacje równiez w oparciu o Twoją sciezke kształtowania przyszłego krótkofalowca. nie interesuje mnie lista znaków bo nie oto chodzi. spodziewam sie raczej odpowiedzi typu ...tak wyszkolilem lub szkole w klubie/w domu +/- 5,10,15,20 ludzi. i to tyle albo tylko tyle. Odnośnie "praktyki" rodem z CB. koledzy medium takie samo "eter", urządzenia podobne, ale cala reszta to dwa całkowicie rózne światy nie mające ze soba kompletnie nic wspólnego. aby nieco uzmysłowić o czym traktuje taki przykład. zamknięty plac, nie obowiązuja na nim żadne reguły, jezdża po tym placu kierowcy jakimis dedykowanymi pojazdami, niech to bedzie namiastka quada - to świat CB. teraz ci sami kierowcy przesiadają sie do różnych samochodów i ruszaja na drogi publiczne - to świat Ham Radio. praktyka z palcu owszem jest, krecenie kierownicą, naciskanie gazu i hamulca. I na tym koniec. Nie umiem już bardziej obrazowo tego ująć.

Do Kol. Staśka. Stachu, laurek jeszcze mi nie trzeba, dziekuje. moja satysfakcja to paru wyszkolonych kolegów w SP9 i SP1, parę klubów w których zostawiłem cząstke siebie, oraz frajda jakiej zaznaje człowiek któremu uda się coś w życiu zrealizowac.
a wszystkim kolegom powodzenia na pasmach.
jacek sp9ikf