Jak zbudować rotor
    SP2LIG pisze:

    Chciałem zwolennikom spawania przypomnieć że połączenie spawane/nitowane jest połączeniem nierozłącznym, żeby cokolwiek zmienić trzeba zniszczyć materiał lub spaw/nit. Natomiast połączenie dokonane za pomocą śrub jest połączeniem rozłącznym, gdzie w razie potrzeby zmiany czegokolwiek nic nie będzie zniszczone. Temat do dyskusji.
    Zastosowanie jakichkolwiek cybantów lub dziwnych opasek do rzeczonych konstrukcji jest totalną pomyłką czyli podcieraniem tyłka szkłem, chyba że chodzi o mocowanie kabli.
    ___________
    Greg SP2LIG




Czy to Ty napisałeś Grzegorz? Kończąc pierwszą połowę swojego postu krótkim - Temat do dyskusji. Czy to Twój post i Twoje zdanie,czy też nie?
Jesteś w strasznym błędzie,ponieważ nie zamierzałem w najmniejszym stopniu Ciebie urazić czy wytknąć Ci cokolwiek. Narzucasz swój tok myślenia i każdy ma wykonywać tak,jak sugerujesz. A dlaczego? Ponieważ : cytat " Zastosowanie jakichkolwiek cybantów lub dziwnych opasek do rzeczonych konstrukcji jest totalną pomyłką czyli podcieraniem tyłka szkłem, chyba że chodzi o mocowanie kabli."
To ja narzucam tok myślenia i to ja narzucam swoje zdanie ? Czuję się trochę obrażony Grzegorz. Nie chciałem przytaczać Twojego zdania o "podcieraniu tyłka" za to,że ktoś łączy elementy tak a nie inaczej.. Co to zdanie i szacunek dla tych,co właśnie mocują na cybanty? W zaproszeniu do dyskusji - zapraszałeś wszystkich - wyjaśniłem kilka zaledwie aspektów tego problemu. Dołożę więcej. Przy łączeniu śrubowym,koniecznym jest przewiercenie co najmniej jednego otworu. Często zachodzi potrzeba przewiercenia w jednym elemencie a w drugim nawiercenie i gwintowanie. Można też dwa (i więcej) elementy przewiercić i skręcić je ze sobą przy pomocy śrub. Są jednak elementy,które nie wolno ani nawiercać,anie też przewiercać. Nie można też ich łączyć,poprzez połączenia spawem. Dlaczego? Bardzo często z prostej,lecz nie błahej przyczyny,jaką jest osłabienie materiału. Każdy powstały otwór w materiale,jest już osłabiony w tym miejscu. Każdy element zespawany z drugim,jest również osłabiony w miejscu spawanym. Jest to miejsce trwale połączone,lecz termicznie osłabione - powstanie łuku elektrycznego wraz z wysoką temperaturą wynikającą z tego procesu. Tym samym,rury,blachy czy inne detale użyte do tego połączenia,są narażone na działanie sił niekorzystnych na te elementy. Ale dotyczy to tylko takich metali,takich elementów,które łatwo jest odpuścić a tym samym termicznie osłabić. W przytoczonych prze ze mnie przykładach rotorów fabrycznych i tych "domowej roboty",stosujemy połączenia właśnie cybantami. Czy tu też podważyłem Twoje zdanie? Grzegorz - nie chcę tu nikogo urazić. Czy to Ciebie,czy innych Kolegów. Dlatego napisałem wyraźnie,że jest to moje zdanie i nie każdy musi brać to za wzór. Czy tak ? Napisałem i wiem co. O tych osobach - Administratorach pisałem - w końcu zamkną temat za pisanie nie w temacie czy też celowe zbaczanie z niego. Nie gniewaj się,bo nie masz o co. Mirek SP3SUL.


  PRZEJDŹ NA FORUM