Szkodliwość promieniowania oraz uziemienie
    SO5WM pisze:

Witam ponownie,
    SWR w radiu sięga nawet 3 podczas mówienia.

Wedle ogólnie przyjętych zasad dawno powinieneś zaprzestać pracy i poprawić instalacje antenową. Mając świadomość takiego niedopasowania działasz równiez przeciwko sobie

SO5WM pisze:

O ile ja to bym to olał i używał, to żonę (również krótkofalowca) mam w ciąży i nie chcę zrobić jakiegoś kuku.
    (...)
    Jak bardzo szkodliwe są fale krótkie dla zdrowia?

Zaczynając od końca - są tak szkodliwe, jak każde promieniowanie elektromagnetyczne. Jeżeli przekroczysz dopuszczalne dawki, będzie źle. Nawet promieniowanie rentgenowskie nie jest szkodliwe, jeśli dawka będzie zgodna z normami. A co do początku - nie sprawdzisz nie będziesz miał pewności taki dziwny Więc skoro dziś przez wielu lekarzy ciąża jest traktowana jak choroba, a nie stan fizjologiczny i zaraz ciężarnej wystawiają L4 do momentu kiedy urodzi, proponuję powstrzymaj się od nadawania. Można rozważyć, czy ma korzystać z komórki, która tez promieniuje.